מס' צפיות - 780
דירוג ממוצע -
"הלבוי 2" - ביקורת סרט
נכון שב”הלבוי 2" יש מספר החלטות עלילתיות מעצבנות, אבל זה לא מונע ממנו להיות מהנה ביותר.
מאת: ערן אלתר 18/10/08 (23:06)

בתחילת הסרט, אנו חוזרים לילדות של הלבוי- בליל חג מולד אחד, פרופסור ברום מספר לו לפני השינה סיפור על צבא הזהב- צבא מכני חסין-כל שלפי הסיפור היה קיים לפני שנים רבות, והיה בשליטתו של מלך השדונים, הגובלנים וכו'- המלך נואדה. היה כתר מוזהב שאם מישהו ממשפחת המלכות היה חובש אותו, הוא היה שולט על הצבא. הצבא נבנה כדי להילחם בבני האדם שעשו "חיים קשים" לשדונים, הגובלינים וכו'. אחרי זמן מה, המלך החליט לעשות הפסקת אש עם בני האדם, בתנאי שהיערות יהיו אזור המחייה של היצורים האלה. הנסיך נואדה לא שמח בגלל זה, והלך לחיות לבד. צבא הזהב נשאר מאוכסן ומכובה איפשהו, עד היום.

 

ומשם, להיום: להלבוי וליז יש זוגיות רגילה- יש ימים טובים ויש מים פחות טובים. אפשר לראות שיש משהו שליז לא מדברת עליו עם הלבוי, דבר אשר אברהם ספיאן/אייב יודע. השלושה הם עדיין חלק מהמחלקה לחקר תופעות על טבעיות. באותו הזמן, הנסיך נואדה יוצא ממסתורו ומתחיל בדרכו לקחת את שלושת חלקי הכתר, כדי שיוכל לשלוט על צבא הזהב ולעשות את מה שלדעתו הוגן. כמובן שהמחלקה לחקר תופעות על טבעיות צריכה למנוע את מזימתו של הנסיך. בנוסף לכך, מצטרף לצוות מין ערפל ששוכן בחליפה (שאפשר לראות בתמונה למעלה) שנקרא יוהאן קראוס ומדובב על-ידי סת' מקפרלן (מדובב דמויות רבות בסדרה "איש משפחה", שנוצרה על ידו).

 

הסרט כולל כמה החלטות עלילתיות מעצבנות שאני לא אספר מה הן, כדי לא להרוס. רובן צפויות, אבל היחידה שהיא לא צפויה היא דווקא המעצבנת ביותר מכולן. אפשר לומר שתסריט הוא החלק החלש יותר של הסרט. אבל, החלטות אלה לא מפריעות עד כדי כך שההנאה תתפוגג לגמרי. הסרט הוא מהנה מאוד, והוא בהחלט בילוי נהדר לקיץ. רק שבישראל, הפיצו אותו רק בסוכות.

 

יש בסרט אקשן טוב מאוד ומהנה לצפייה, וכמו בהלבוי הראשון, גם כאן נשאר מקום לקומדיה מדי פעם.וכמובן שיש את היופי הויזואלי לו כולם רגילים בסרטים של גיירמו דל טורו. לדעתי, "הלבוי 2″ הוא יותר טוב מקודמו. וכאילו שלא היו מספיק סיבות לשמחה, אפשר לשמוח שוב שהחליטו שרון פרלמן יהיה עם איפור ויגלם את הלבוי במקום שהוא ידובב דמות ממוחשבת.

 

ועכשיו, לשאלות ותשובות-

 

איך אפשר להנות מסרט שהתסריט שלו גרוע?

 

לא אמרתי שהתסריט גרוע. אמרתי שהתסריט הוא הצד החלש של הסרט. וחוץ מזה, לפעמים אפשר להנות קצת מסרט עם תסריט גרוע.

 

כמו באיזה סרט, למשל?

 

"רובוטריקים".

 

למה הסרט לא הופץ בישראל בקיץ?

 

הסרט לא הצליח בגדול בארה"ב, אז כנראה המפיצים חששו שלא הרבה יבואו לראות את הסרט. תאריך ההפצה שלו בישראל נדחה מספר פעמים, והוא היה בסכנת גניזה. למרבה המזל, הסרט הופץ כאן לבסוף והייתי ממליץ עליו לכל מי שרוצה לצפות בסרט מהנה ברוח עונת הקיץ.

 

לסיכום: למרות כמה החלטות עלילתיות מעצבנות, זהו סרט מהנה מאוד.

 

ציון: 3.5 כוכבים.

 

הטריילר של "הלבוי 2″-

 

 

לבלוג של ערן אלתר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר