מס' צפיות - 5565
דירוג ממוצע -
המדריך המקיף למעבר דירה
בכל שנה, אלפי משפחות עוברות דירה בישראל. לרובנו זהו תהליך הכרוך במטלות נפשיות ופיזיות שהיינו מעדיפים לוותר עליהם. אנו בטוחים שאפשר גם אחרת. על ידי תכנון וביצוע נכונים, תוכלו גם אתם לעבור דירה (כמעט) בראש שקט.
מאת: רועי מ 13/04/16 (01:10)

עוד פעם זה קורה, תאריך היעד הולך ומתקרב ויחד אתו המחשבות, איך לעבור דירה בצורה מוצלחת, כזו שאם לא תמנע, לפחות תפחית את עוצמת הלחץ ואי הנוחות הרבה שמתלווים לכל מצב של החלפת מקום מגורים.

זה לא שמעבר דירה באופן כללי הוא משהו שלילי. לעתים קרובות, המדובר בהתקדמות שעושה המשפחה, אבל עוד לפני שתקצרו את הפירות, תצטרכו לצלוח את תהליכי המעבר האופן מוצלח.

בדיוק בשביל מטרה זו כתבנו את המדריך המקיף למעבר דירה בישראל.

איפה מתחילים?

נתחיל בעובדה שרובנו אינם מומחים בתהליך המעבר. למרות הנתונים הסטטיסטיים שמדברים על מעבר דירה בכל שש שנים בממוצע, רובנו עדיין עושים טעויות, כאלה שעולות בכאבי ראש ולחץ ולעתים גם בסכומי כסף לא מבוטלים. הצעתנו הראשונה היא ללמוד על התהליך מצד אחד ולהתחיל בשלב מוקדם ככל שניתן, עם פגיעה מינימאלית בחיי השגרה.

ככלל, רצוי להתחיל בשלב ההיערכות כבר כחודשיים לפני תאריך היעד. למען הסר ספק, בשלב זה אינכם דרושים להתחיל ולארוז את הדירה אלא לתכנן אסטרטגיה לאריזה, הובלת הדירה, העברת כתובות והתמקמות בדירה החדשה.

אריזת דירה

אריזת דירה למעבר הנה תהליך מתמשך שעלול לגזול מאתנו זמן רב ולא מעט אנרגיה. המדובר בתהליך שדומה לאריזת החיים והזיכרונות שלנו אל תוך ארגזים ושקיות.

כדי להקל על התהליך, יש להתחיל כאמור ולתכנן מה אנו לוקחים אתנו ומה הולך לתרומה או למכירה – קראתם נכון, לעתים קרובות תוכלו למכור ציוד או ריהוט באתרי היד השנייה, לחסוך בעלויות ההובלה, לקבל כסף בעבור הפריטים ולבסוף לחיות בדירה מסודרת ומרווחת יותר.

לאחר שביצענו הערכה, יהיה עלינו לארגן חומרי אריזה וקרטונים למעבר דירה. בנקודה זו אני מעוניין להתעכב, מאחר ובשנים האחרונות, בעקבות הדרישה הגוברת והולכת לחומרי אריזה נגישים ואיכותיים במחירים סבירים, קמו עשרות חנויות לממכר של חומרי אריזה וקרטונים למעבר דירה. חנויות אלה מיועדות לקהל הצרכנים שעוברים דירה ומטרתן למכור ציוד אריזה איכותי, בקלות ובנוחות עם משלוח עד לבית הלקוח. רכישת חומרי אריזה, תחסוך לכם זמן רב והתעסקות בחיפושים אחר קרטונים במקומות שונים ומשונים. כמו כן בחנויות אלה תוכלו להזמין ציוד ופתרונות אריזה ואחסון חכמים בשלל גדלים ומחירים.

 

 

באריזת דירה, הדגש הוא על פריסת המטלות לאורך זמן. כך לדוגמה, ניתן ולהתחיל באריזת ציוד ופריטים שאין בהם צורך מידי. לדוגמה, בעונת הקיץ (בה מתבצעות רוב הובלות הדירות), תוכלו להתחיל ולארוז שמיכות ובגדי חורף. בטוחני שניתן לקבץ דוגמאות רבות להשראה בדבר ציוד שניתן לארוז בשלב מוקדם. נקודות התחלה נוספות יכולות להימצא במחסן או במדפים הגבוהים ביותר בארונות המטבח.

ככל שתתקרבו למועד המעבר, יש להגביר את קצב האריזה ולצמצם את כמות המזון שאנו רוכשים כדי למנוע מצב של שינוע מזון העלול להכביד עלינו ביום המעבר או להתקלקל. תוכלו לבצע קניות מקיפות לאחר שעברתם דירה ואחרי שהמקרר הופעל בהצלחה...

אם אתם משתייכים לפלח האוכלוסייה שמעוניין בפתרון אריזה קל ונוח בהרבה ומוכנים לשלם על זה סכום סביר של כסף, תוכלו לשכור חברה המתמחה בשירותים של אריזת דירה למעבר. צוות עובדים יגיע לדירתכם ויארוז את כל הפריטים והחפצים באופן הבטוח והמקצועי ביותר. כאן לא מסתיים השירות שתקבלו. עם המעבר וההתמקמות בדירתכם החדשה, הצוות המיומן, שמתמחה בין היתר בסידור בתים, יפרוק את הציוד והביגוד ויסדר אותו על פי דרישתכם ובדרך היעילה והנוחה ביותר שתוכלו להעלות בדעתכם.

בחירת חברת הובלות

בחירת חברת הובלות היא מהמשימות החשובות ביותר שעליכם לבצע. ענף ההובלות מורכב ממגוון חברות ברמת מקצועיות שונה (בלשון המעטה) שלא לדבר על רמת השירות. לצד חברות הובלה מעולות, קיימים מובילים שלא הייתם אפילו מתקשרים אליהם לו הייתם יודעים במי מדובר.

דרך טובה להתחיל ולאתר חברת הובלות איכותית, היא באמצעות פורטלים המתמחים בשירותי הובלות. כך תוכלו לאתר את חברת ההובלות שמתאימה לכם מבין מגוון חברות המוצגות על פי אזורי השירות שלהן. בנוסף, תוכלו להתרשם מהחברות הללו על ידי קריאת חוות דעת מלקוחות שקיבלו מהן שירות. בהמשך, אם תחליטו לשכור את אחת החברות, תוכלו לכתוב חוות דעת אודות השירות שקבלתם. לחלופין, תוכלו להשוות מספר הצעות מחיר מחברות הובלות באופן מקוון ולחסוך אחוזים נאותים במחיר הובלת הדירה שלכם.

על מנת לספק לכם כלים בסיסיים לסינון חברות הובלה, כתבנו את הרשימה הבאה:

לעולם לא לסגור עם חברת הובלות בשיחת טלפון - בחירת חברת הובלות, לעולם תהיה בפגישה חזותית. פגישה שכזו מעניקה לכם מספר יתרונות חשובים. מעבר ליכולת שלכם להכיר ולהתרשם מהאדם שעומד מולכם, לפגישה חשיבות עליונה בקביעת המחיר הסופי עבור ההובלה מאחר ובמקרים רבים מאוד של הצעת מחיר טלפונית, נופלות טעויות או אי הבנות במתכוון או שלא. אי הבנות וטעויות אלה, מובילות לעתים קרובות לוויכוחים וסכסוכים, בנוגע לעלות ההובלה – בדיוק ביום ההובלה, ברגע שאתם הכי חשופים ומוכנים לשלם מחיר גבוה, רק כדי לסיים את התהליך.

בפגישה חזותית לעומת זאת, תציגו את ציוד והריהוט שיש להוביל, המוביל יוכל לבדוק האם המדרגות והמעלית, אם קיימת, יכולים לשמש את המובילים בבטחה או שיש צורך בשכירת מנוף ואם החנייה אינה רחוקה מדי מהכניסה לבניין (ידעתם שחברות רבות מחייבות תוספת תשלום עבור מרחק העולה על 15 מטרים?).

חוזה הובלות – נצלו את הפגישה לחתימה על חוזה עבודה מסודר. בחוזה יש לציין את תאריך ושעת המעבר כמו גם את כמות הארגזים ומספר המובילים שיגיעו ביום המעבר. חוזה עבודה הוא תנאי הכרחי לשכירת חברת הובלות, הוא למעשה המסמך שמגן עליכם בכל מקרה של אי הבנה או וויכוח.

ביטוח הובלות – ביטוח יכול ללמד אתכם רבות על מקצועיותה של חברת ההובלות כמו גם על בטחון החפצים שלכם במקרה של נזק. דרשו מהמוביל להציג לכם ביטוח הובלות בתוקף, כדי לוודא שיפויי במקרה של נזק (נזקים יכולים לקרות בכל חברת הובלה, גם הטובות ביותר) וחשוב יותר על מנת לבדוק שמולכם עומדת חברה רצינית ואחראית.

בירוקרטיה

מעבר כתובת מלווה בלא מעט בירוקרטיה. הכינו רשימה שכוללת את כל הגופים שעליכם לעדכן, כדוגמת משרד הפנים, עירייה, חברות תקשורת, חשמל וגז. כמו כן, מומלץ בחום להירשם לשירות עקוב אחריי של דואר ישראל ושיבטיח את קבלת הדואר שנשלח לכתובתכם הישנה.

מניסיוננו למדנו שכאשר מדובר במהלך חשוב כל כך כמו מעבר דירה, להיערכות ולתכנון המוקדם יש משמעות גדולה מאוד. במעבר דירה, לעולם אל תשאירו דברים ליד המקרה. ניהול קפדני והתחלה מוקדמת בתהליך, יבטיחו לכם מעבר מוצלח וקל – גם אם באופן יחסי. הכי חשוב שתעברו את התהליך ביעילות כך שתוכלו ליהנות מדירתכם החדשה בהקדם.

אנו ממליצים בחום להיערך למעבר מבעוד מודע על ידי קריאת מדריכים שיעזרו לכם להבין את התהליך ולקבל כמה טיפים מבעלי נסיון.

 

 

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כתבה טובה. רק חסרה התייחסות לפינוי דירה
יוסף האוסף 13.04.16 (09:57)