מס' צפיות - 230
דירוג ממוצע -
משבר הפיננסים, היום שאחרי: זה הזמן להתחיל להיערך
ההתאוששות מהמיתון צפויה להגיע ב-2010, עם זאת עוד לא מוקדם מדיי להתחיל להיערך אליה. בינתיים, ההשקעה בזהב תשמור על הכסף. כך אומר יעקב ויינשטיין, מנהל ההשקעות הראשי של מגדל שוקי הון, בסקירה שנשא בכנס גולשים שערך Bizportal.
מאת: מגדל שוקי הון 23/02/09 (01:35)

בהמשך לסקירתו על המגמות בשנת 2009, בסקירה בפני באי הכנס של Bizportal, אמר יעקב ויינשטיין,  כי המצב כיום מזכיר מאוד את ההתרסקות הכלכלית של שנות השלושים, שגרמה להפסקה מוחלטת של הפעילות בשווקים, כאשר כל השחקנים בשוק - מהצרכנים הקטנים ועד לחברות הענק - מושפעים ונפגעים מהמצב.

 

תהליך הקטנת המינוף יימשך, לפי הערכתו של ויינשטיין, גם בשנת 2009, כאשר בשנת 2010 נוכל לראות סימנים לסיומו. בשנה הבאה נראה גם את האינדיקציות הראשונות ליציאה מהמיתון, שיימשכו לתוך 2011. ויינשטיין ממליץ להתחיל להיערך להתאוששות כבר עכשיו, ואולם במקביל יש להיערך גם "ליום שאחרי", שכן בניגוד למקרים אחרים של יציאה ממיתון, הפעם מספרם של הגופים שיוכלו להעמיד אשראי לצורך השיקום הצטמצם.

 

אשר לאפיקי ההשקעה, הזהב הוא האמצעי המוצלח ביותר לשמור על הכסף. הזהב עתיד להחליף את הכסף המודפס שמציף כיום את השווקים וערכו הולך ויורד. עד שנת 2012, מעריך ויינשטיין, הזהב יכפיל את שוויו ויעבור את רף 2000 הדולרים. הדולר, לדעת ויינשטיין, צפוי להיחלש, על אף שבטווח הנראה לעין צפוי הדולר דווקא להתחזק ולהגיע ללרמה של 4.5 שקלים. סימני ההיחלשות שתתרחש לאחר רף זה ניכרים כבר ברמתו של הדולר מול היורו והתרסקות קשה יותר צפויה מול הזהב.

 

ערוץ נוסף הן אגרות החוב הקונצרניות, שמהוות הזדמנות השקעה, אך רצוי לבדוק אותן בקפידה ולבדוק את מידת החשיפה של החברה לשוק במזרח אירופה.

 

נושאים נוספים, כפי שהובאו באתר Bizportal, שעלו בסקירתו של ויינשטיין ניתן לקרוא כאן וניתן גם לצפות בסקירה המלאה כאן.

 

המאמר המלא פורסם ב-Money talks, בלוג החברה של מגדל שוקי הון.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר