מס' צפיות - 308
דירוג ממוצע -
תחי הפרגמאטיות או הימין, ימין?
כבר כתבו ועוד יכתבו בוודאי על הנאום של נתניהו...
מאת: zvidoc 16/06/09 (08:55)

להקשיב בקשב רב לנואם השנוי במחלוקת ולא להתפתות ולהחליף ערוץ,(לזפזפ) דורש מחלק מהמאזינים או הצופים מאמץ עילאי ולחלק אחר אין כל קושי.

 

אולם למי באמת יש קושי עם הנאום "ההיסטורי" (היסטרי?) של נתניהו?

 

ראשית לבוחריו , הן מהצד הניצי של הליכוד והן מבוחרי שותפיו מהימין הקיצוני לקואליציה, הרי עם ניקח את סקירתו של נתניהו את המצב ואת רצונו של העם בישראל לשלום על יתרונותיו הרבים, הרי זה היה נאום הראוי ליצחק רבין ז"ל או לשמעון פרס בימים היפים של עשיית מהלכי שלום.

 

שנית , למתנגדיו אשר תחילת הנאום היה אמור לענג אותם אך התחושה של , כבר ראינו, חזקה מידי ולא בדיוק אוהבים לקיחת מילים של נבחרים אחרים כאשר מאחורי זה הולך ומתקדם בנאום מין אבל גדול עם כל מיני התניות אשר הופכות את חלקו הראשון של הנאום למצע בלתי אפשרי.

 

לאלו אשר לא היה קושי עם הנאום, ונראה כי לא היו רבים כאלו, הם יונים של הליכוד וניצים של העבודה אשר עד עתה לא בדיוק יודעים מה עמדתם הן באשר למדיניות אשר ממשלות ישראל אמורות לנקוט והן למיקומם הם בקואליציה.

 

ולסיכום, אולי מעט פשטני אך רלוונטי, ניצחה כתמיד הפרגמאטיות של נתניהו וגם מנהיגים ישראלים אחרים אשר שמו לעצמם גבול , עד היכן אפשר למתוח את החבל ביחסים עם ארה"ב ונשיאיה.

 

יש בכך כמובן הרבה צביעות , בגידה בבוחר אך זה נחוץ לטובת המדינה, לא, אין להבין מכך כי היה הישג כלשהו עם אפקטים דרמתיים , לכל היותר הייתה דחייה של מערכת היחסים עם ארה"ב אשר בוודאי חשובים לנו אם גם לא תמיד נוחים, מחד ומאידך המתנה לבאות בתוך המערכת הפוליטית בישראל, אך מאחר ועל פי רוב, כיסא בממשלה ובכנסת יקר יותר מאידיאולוגיה כמו למשל "ברית הזוגיות"....

 

לשחרר את גלעד שליט ומיד!,, זה בהישג יד,,

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר