מס' צפיות - 322
דירוג ממוצע -
עו"ד נגה ויזל על פרשת אברהם הירשנזון
כפי שידוע לכם, שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, הורשע בשבוע שעבר ברוב סעיפי האישום נגדו כשנמצא אשם בגניבת מיליוני שקלים מקופת הסתדרות העובדים הלאומית בשעה שכיהן בתפקיד יושב הראש של הארגון.
מאת: עו"ד נוגה ויזל 23/06/09 (00:06)

כפי שידוע לכם, שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, הורשע בשבוע שעבר ברוב סעיפי האישום נגדו כשנמצא אשם בגניבת מיליוני שקלים מקופת הסתדרות העובדים הלאומית בשעה שכיהן בתפקיד יושב הראש של הארגון.

 

מעבר לעבירות בהן הואשם, בית המשפט גם מצא לנכון להעיר על שהירשזון נתן גרסאות שונות במהלך תקופת המשפט, ואפילו הודה בבית המשפט שבחקירתו במשטרה שיקר. עכשיו כשיש לנו כבר הרשעה, עוברים לשלב ההליך המשפטי שלפני גזר הדין.

 

עדי אופי – ה"אוצר" של הירשזון

בפעם הבאה שהירשזון יופיע בבית המשפט יהיה זה בשלב ההליך המשפטי של הטיעונים לעונש. הירשזון עצמו יעלה לדוכן ויצטרך לשתף אותנו בנסיבות האישיות. אך גזר הדין של הירשזון לא תלוי רק במה שהוא יאמר, אלא גם באותם עדי אופי שיבואו לדבר בזכותו. סנגוריו של הירשזון גיבשו רשימת עדי אופי, שיבואו להעיד לטובתו בבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש. ככל הנראה, עדי אופי אלה יהיו בעיקר חבריו לאורך השנים, כגון חברי מרכז הליכוד, בכירים בחברת החשמל ובמשרד האוצר. אני מניחה שהם יתארו אותו כאדם שתרם רבות למדינה, אדם טוב המזוהה עם עשייה ותרומה למדינה ולאזרחיה.

 

התביעה - עונש כבד! המשפחה – רחמים!

ההליך המשפטי שלפני גזר הדין הוא אם כן שלב הטיעונים לעונש. כל צד ינסה לעשות את המקסימום כדי להשיג את מירב המטרות שהציב לפניו. התביעה במשפט זה מבקשת לגזור על הירשזון עונש של שבע–שמונה שנות מאסר במטרה להרתיע נבחרי ציבור אחרים למען יראו וייראו. מנגד, משפחתו של הירשזון עושה ככל שביכולתה כדי להקל על רוע הגזירה, כשהיא מבקשת את רחמי בית המשפט שלא להחמיר בעונשו של אבי המשפחה. בנו של הירשזון התחנן בפני בית המשפט שלא לשלוח את אביו לכלא בטענה שזה יהיה גזר דין מוות עבורו.

במהלך כל המשפט משתדלים בסנגוריה ובמשפחתו של הנאשם להבליט את העובדה כי הירשזון התאלמן מאשתו לפני מספר שנים, והמשפחה עברה משבר כבד. יש ניסיון לפרוט על נושא הילדים שעלולים לחוש סוג של יתמות אם אביהם ילך לכלא. הם בעצמם יישארו ללא אם ובמובנים מסוימים גם ללא אב.

אני מניחה שבית המשפט ישקול כל דבר לגופו, ויכלול במערכת השיקולים שלו גם את המצב המשפחתי של הירשזון.

הכותבת היא עורכת דין נוגה ויזל הינה עורכת דין פלילית ידועה אשר ייצגה תיקים פליליים רבים ומתוקשרים. עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד עורכי דין ויזל, משרד עורכי דין המתעסק בנושאים פליליים לרבות עבירות אלימות, עבירות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר