מס' צפיות - 171
דירוג ממוצע -
סקירה כללית על מכשירים משוק ההון
מדד נדל"ן 15 אכן, לאחר גל הירידות שפקד את תחילת שבוע המסחר החולף, ואשר צוין כאפשרות סבירה במהלך בסקירה הקודמת, לבסוף נוכחנו בהמשך שבוע המסחר החולף כי המדד ביצע את התיקון הטכני המיוחל וחזר לעליות שערים.
מאת: ענבר צייגר 24/08/09 (17:18)

מדדים

מדד נדל"ן 15
אכן, לאחר גל הירידות שפקד את תחילת שבוע המסחר החולף, ואשר צוין כאפשרות סבירה במהלך בסקירה הקודמת, לבסוף נוכחנו בהמשך שבוע המסחר החולף כי המדד ביצע את התיקון הטכני המיוחל וחזר לעליות שערים. כל זאת לווה במחזורי מסחר גואים, כמו גם בגרף "בריא" המלמד על שפל שנמצא מעל שיא קודם לזה העליות שעל הגרף, ואף עם מרווחים שמקנים למהלך עוצמה רבה יותר. אנו קרבים לעת עתה כשהשער נמצא מעל 323 הנקודות לקראת השיא האחרון שמהווה גם את קו ההתנגדות. פריצתו יכולה להעיד על המשך עליות של המדד כפי שגם על פניו די צפוי, אולם יש להבחין גם אם הדבר יגובה במסחר ער שהולך ותופח כדי להיכנס לעסקת לונג יותר "בטוחה", אם כי "השמרניים" יותר ימתינו לכניסה לעסקה לאחר האפשרות של תיקון ו"בדיקה" חוזרת של קו ההתנגדות שיהפוך למעשה לאחר פריצתו, אם וכאשר, לקו תמיכה, בעוד הם ינסו לבחון אם לא מדובר בפריצת שווא.

מדד תל-אביב 25
גם מדד 25 רשם עליות יפות וזאת לאחר שהתבצע מהלך של תיקון טכני תקין עד לגבול הבלימה "50" של "פיבונאצ'י" והמשך של מה שניראה כיציאה מתיקון לעבר השגת יעד ושיא חדשים. גם במקרה זה - מדובר במהלך שצפוי בשוק הפיננסי. גם ה"גאפים", בליווי האינדיקציות השונות, ובמיוחד נפח המסחר הער, מעודדים לגבי המשך העליות הצפויות האפשריות. יחד עם זאת לא כדאי עדיין למהר ולהיכנס לעסקה שוורית כל עוד לא נפרץ השיא האחרון, וגם אז יש לבחון את נפח המסחר באם הוא "מאשר" את הכניסה. גם במקרה זה יהיו מהסוחרים היותר "שמרניים" שימתינו גם לאחר פריצת השיא לבחון אם לא מדובר בפריצת שווא, כמו גם ימתינו לכניסה לעסקה אם וכאשר השער יחזור "לבדוק" את אמינותו של קו ההתנגדות שנפרץ ע"י בחינה שאכן הפך לקו תמיכה.

מדד דאו-ג'ונס
אכן המהלך השוורי אודותיו דובר בסקירה הקודמת יצא לדרך, אולם עדיין אין להסתמך עליו כאמין במיוחד, וזאת חרף העובדה שנכון לשלב זה קו ההתנגדות שנפרץ ממשיך לשמש כקו תמיכה. כל זאת לאור האינדיקאטורים השונים שאינם מצביעים שהמהלך בכל זאת כרגע מספיק איתן, מה גם שלא בוצע תיקון טכני תקין, בעוד שהכוחות בשוק נמצאים עדיין במגמה מעורבת. ניראה שנכון וראוי להמתין עוד יום מסחר כדי לקבל החלטה, בעיקר באם השער יחזור לבדוק את קו התמיכה החדש ולא יסגור את יום המסחר מתחתיו.

נאסדק
כפי שהיה צפוי והובא במסגרת הסקירה הקודמת הנאסדק פרץ ביום המסחר האחרון את השיא וקבע מחיר גבוה חדש. כל המהלך לווה בנפח מסחר עולה שסיפק עוצמה למהלך ונתמך גם על ידי האינדיקאטורים השונים. עם זאת יש בכל להתייחס למהלך במידה של ספקנות ולהמתין עוד יום מסחר כדי לבחון אם אכן השער נשאר בשיאו, בעוד שקו ההתנגדות שנפרץ אכן משמש גם כקו תמיכה חדש. מה גם שיש להביא בחשבון שבסה"כ המהלך לא ביצע תיקון טכני תקין.  

עוד על ניתוח טכני ומניות מבית פורקס פרוז

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מכשיר השקעה פיננסי כלשהו או לסחור בהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר בשוק ההון נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר