מס' צפיות - 165
דירוג ממוצע -
סקירה כללית על מכשירים משוק ההון
מדד נדל"ן 15 הסוחרים היותר "שמרניים" זכו להצלחה במהלך שבוע המסחר החולף, וזאת לנוכח העובדה שהמחיר פרץ את קו ההתנגדות, אולם לא השלים את המהלך המיוחל, מה שהתברר בסופו של דבר כפריצת שווא, ולכן ה"שמרניים" שמבין הסוחרים לא הבחינו באיתות שאכן מאשר להם כניסה לעסקת לונג, ונמנעו מכך - דבר שהוכח לבסוף כצודק ונכון. מיד לאחר מכן זכינו לראות דווקא בנר היפוך ופסגה כפולה שציינו תחילתן של ירידות שהיו די משמע
מאת: ענבר צייגר 31/08/09 (13:39)

מדדים

מדד נדל"ן 15
הסוחרים היותר "שמרניים" זכו להצלחה במהלך שבוע המסחר החולף, וזאת לנוכח העובדה שהמחיר פרץ את קו ההתנגדות, אולם לא השלים את המהלך המיוחל, מה שהתברר בסופו של דבר כפריצת שווא, ולכן ה"שמרניים" שמבין הסוחרים לא הבחינו באיתות שאכן מאשר להם כניסה לעסקת לונג, ונמנעו מכך - דבר שהוכח לבסוף כצודק ונכון. מיד לאחר מכן זכינו לראות דווקא בנר היפוך ופסגה כפולה שציינו תחילתן של ירידות שהיו די משמעותיות באופן יחסי. גם עתה אנו מוצאים סימנים להמשך ירידות, ובמיוחד בשני ה"גאפים" בהיפוך. עם זאת המהלך יוכל להיות משמעותי יותר באם השער יחצה את רף 285 הנקודות בכיוון מטה.

מדד תל-אביב 25
גם במדד 25 אנו מוצאים סיפור די דומה לזה של מדד "נדל"ן 15". גם במקרה זה יחסי הכוחות הם לטובת המוכרים, אצלם ניכר הכוח הרבה יותר. למרות שהשער הגיע לתיקון טכני ויצא ממנו לכיוון בחינת שיא חדש, ואף על פי שאכן שיא חדש זה הושג על ידי פריצת קו ההתנגדות, הרי שבסה"כ ניתן היה להבחין שהפריצה האמורה הייתה למעשה די דלה ולא לוותה בנפח מסחר משמעותי שיכל ללמד על כוח פורץ כלפי מעלה. במקום זאת מצאנו בהמשך שבוע המסחר דווקא ירידות שערים, חלקן אף בעלות עוצמה רבה, ואשר לוו ב"גאפים" שסימלו את המשכן. זאת למרות שיום המסחר האחרון שפתח את שבוע המסחר הנוכחי הוכיח שהמוכרים אולי לקראת מימוש אפשרי, שכן נפח המסחר קצת התדלדל. לעת עתה בכל זאת קשה להתעלם מהעובדה ששתי האופציות לכיווני המסחר עדיין פתוחות, שכן נכון לרגע זה אנו עדיין נמצאים על מבנה מחירים עולה על טרנד "בריא" בו נקודת ההתנגדות הקודמת משמשת לעת עתה כנקודת תמיכה. כך שעדיין קיימת סבירות שהשער יחזור לתיקון פיבונאצ'י וייצא ממנו כלפי מעלה לשבירת שיא חדש ומחודש. אולם מאידך אל לנו לשכוח את המהלך שעשה המדד בשבוע המסחר האחרון, כמו גם בסופו של דבר את ה"דאבל-טופ" שלווה וממשיך להיות לעת עתה במגמה יורדת. כך שפריצת השער במחיר 905.5 הנקודות עשוי לסמל מהלך שורט בריא, היות שבשער זה תיפרץ - מעבר לקו התמיכה - גם נקודת האל-חזור.

מדד דאו-ג'ונס
אין הרבה חדש מהסקירה הקודמת מלבד העובדה שפריצת קו ההתנגדות זוכה עדיין למסחר מעליו, וניראה שכרגע החליף תפקיד כנדרש ומשמש קו תמיכה, בעוד הנר הפורץ סגר גם כן מעל ואף ניכר בשלב זה שהשער "בודק" את המחיר לקראת אפשרות להמשכן של העליות. אולם, בכל זאת, המהלכים לא מספיק אמינים. גם האינדיקאטורים מצביעים למעשה על כך. כוחות השוק עדיין גם כן במגמה די מעורבת. ראוי לבחון אם המהלך ממשיך מעלה ופורץסקירה כללית על מכשירים משוק ההון , או שאולי חוזר עם פנים "אדומות" שאז נכון יהיה יותר לבחון את פוזיציות השורט.

נאסדק
המדד שפרץ כבר לפני יותר משבוע את קו ההתנגדות וסגר מעליו הוכיח שקו ההתנגדות החליף תפקיד והחל לשמש כקו תמיכה. ובכל זאת חלה בלימה והתמהמהות של המחיר סביב שער זה. את הסיבה לכך ניתן למצוא בעובדה שקו התמיכה החדש שימש קו בלימה אחרון של תיקון טכני מלא של "פיבונאצ'י", וכמו-כן הקו נמצא על נקודת האל חזור שבכל זאת נפרצה לעת עתה. כל ימי המסחר הקודמים סגרו מעל קו תמיכה חדש זה - מה שמעודד את הציפיות למהלך שוורי קרוב. הדבר נתמך גם ביום המסחר האחרון שהיה ער, ולווה בנפח מסחר גבוה. כל המהלך ניראה לעת עתה כהכנה לקראת אפשרות עליות, ובמיוחד לאור העובדה שהשער חזר "לבדוק" את המחיר ביום המסחר האחרון. עם זאת יש לנקוט במשנה זהירות, היות שלמרות שהטרנד ניראה על פניו "בריא" בכל זאת לא בוצע מהלך של תיקון טכני לגל העליות האחרון - דבר שעשוי להעיב על המשך העליות. לכן את פוזיציית הלונג יהיה נכון לקחת רק אחרי שתיפרץ נקודת השיא האחרונה, בעוד שאותו יום מסחר גם ייסגר בשער הגבוה מאותה נקודת שיא אמורה. רק ביום המסחר שלאחריו - במידה והמחיר יעבור גם את המחיר הגבוה של יום המסחר הקודם - ניתן יהיה לסמוך על פעולה שוורית, ובתנאי שיהיה לה גם סימוכין מצד נפח המסחר באותה עת.

ניתוח טכני מבית פורקס פרוז

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מכשיר השקעה פיננסי כלשהו או לסחור בהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר בשוק ההון נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר