מס' צפיות - 178
דירוג ממוצע -
סוחרי המכוניות המשומשות
האם ישנו אדם רציני, אשר טובת הציבור והעם לנגד עיניו שהיה קונה מכונית משומשת מבאראק חוסיין אובמה ושליחו רם עימנואל?
מאת: אהרון רול 11/11/09 (06:45)

11 נובמבר 2009

סוחרי המכוניות המשומשות

האם ישנו אדם רציני, אשר טובת הציבור והעם לנגד עיניו שהיה קונה מכונית משומשת מבאראק חוסיין אובמה ושליחו רם עימנואל?  האם נתיחס ברצינות לאדם שהיה מוכן לקנות מסוחרי המכוניות המשומשות בבית הלבן את הסחרירים השחוקים של רצונם העז "לשמר את ביטחון ישראל"?

האם בדיעבד היינו מאמינים למעצמות של אז, אנגליה וצרפת שהקריבו את צ'כוסלובקיה על מיזבח "שלום אכזב" עם היטלר ימ"ש?  האם היינו קונים מהם עוד מכונית משומשת אחת ויחידה לאחר זאת?

באם נרים מעט עצמנו מערמת החול בה טמנו ראשינו הרי שנפסיק להשלות עצמנו.  ארה"ב של חוסיין אובמה ביצעה תפנית פרסה רדיקלית ממדניותו של הנשיא ג'ורג' בוש ופנתה לעבר האויבים מאתמאל כאשר עשתה מאמצים כבירים לשכנע את ישראל להקריב אינטרסים חיונים לה על מזבח "שלום האכזב" עם עולם האיסלם.  מדיניות ארה"ב התבססה על נשיא אמריקני בעל אוריאנטציה ואידאולוגיה איסלמית על מנת לבצע זאת.

כל בר דעת יוכל להבחין כי אנו עומדים בפני גירסא מרוככת של אותה זו אשר היקריבה לפני כ-70 שנים את צ'כוסלובקיה למולך ההיטלראי.  המדובר הוא בהצטרפותה של ארה"ב של חוסיין אובמה, גם אם לא במוצהר אלא במבחן המעשה, לתזת הכיבוש בשלבים הערפתית של ישראל בניגוד לאיבחת החרב המתהפכת שהונפה באחת מעל הצ'כים ד'אז.  מדוע לא עמדו אז הצ'כים שהיו חזקים משמעותית יותר מהגרמנים על עקרונות עצמאותם, אינו ברי כליל גם כיום.

פירוקה של מדינת ישראל מנכסיה האסטרטגים תביא בסופו של תהליך לאותה התוצאה אז והיום דהיינו, חיסול "היישות הציונית", כאשר תותיר את ארה"ב "יפת נפש", ליברלית ו"אוניברסלית" כתמיד, זו אשר ידה לא היתה במעל.  מה רוצים מהם בסך הכל, הם התכוונו לטוב, הם התכוונו "להשכין שלום" במזרח התיכון ורק אנו, הישראלים קשי העורף בקוצר ראותנו ואווילותנו אנו שעומדים בינם לבין נירוונה עולמית.

ובכן, הבה ונעמיד דברים תחת פרופורציה, עוד לא היתה אומה בהיסטוריה העולמית אשר ממש כרעה על בירכיה בפני אויביה בנפש, העולם הערבי ויציר דמיונו (ודמיוננו) החולני: "הישות הפלשתינית", וכה היפצירה בהם לשבת לשולחן המשא ומתן תוך שמוכנה ל"וויתורים כואבים". דהיינו, התפרקות מנכסינו האסטרטגים ובלבד שיואילו בטובם להתרצות.

מעשה שטן, ככל שעמקה כריעת ברכנו, בנוסך אובמי ידוע ומתועד, ומועצמים תחנונינו בפני אויבינו לחמול עלינו ולהסכים לשיחות, כן גובר קשי ערפם, גסות וגבהות ליבם בנו וכן מתארכת רשימת תנאיהם המוקדמים מעימנו לשם פתיחת המשא ומתן.

 

וכי מה עושה אדם נבון במקרה דנן, הוא אינו מתעלם מהעובדות הטופחות על פניו ומכלכל צעדיו בהתאם לניפרש לנגד עיניו.  לא במקומותינו, הקיבעון המחשבתי, הקונספציה הארורה שולטת בכל אשר ניפנה.  אנו איננו מסוגלים להחליף דיסקט ולהתאים עצמנו למהלכים המדינים הניפרשים למולנו.

אנו את שלנו עשינו, אנו הודענו קבל פלשתינים ועולם כי אנו שואפים למשא ומתן עם אויבינו ללא תנאים מוקדמים ובמקום לשמוע ולהפנים את התשובה מהצד האחר, אנו ממשיכים כאחוזי אמוק, כתקליט מקולקל וחורקני לשוב ולשאת את אותו הפיזמון.

רבותינו, הפלשתינים אינם רוצים במשא ומתן בתנאים שווים, הם רוצים אותנו על בירכינו על מנת שיקל עליהם להמשיך ולשלוח רגל גסה אל תוך קרבינו עד לניצחונם הסופי עלינו לחופי הים התיכון..

 

כל שעלינו כעת לעשות הוא להקשיב לעצתו של הפובליציסט פרידמן לממשל האמריקני, עצה השווה זהב.  עלינו להודיע לפלשתינים, למדינות ערב כולל הסורים ולכל מי שמוכן להאזין, אויב כאוהב, "אנו מוכנים למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים. כאשר תחליטו כי גם אתם בשלים לכך, אתם יודעים היכן אנו נימצאים ומהו מספר הטלפון אשר עליכם לחייג על מנת לתקשר עמנו".  עד אז אל תטרידונו בצרותיכם הזוטות".

 

עלינו להפנים כי ארה"ב של חוסיין אובמה, וזאת להבדיל מהעם האמריקני, אינה המתווך ההוגן עבורנו בסיכסוך בינינו לבין העולם הערבי.  גישתו של הנשיא האמריקני מעידה כי נוטה הוא בבירור לעבר עולם האיסלם.  הדעות שהיביע הגורסות במשתמע כי על ישראל להתפרק מנכסיה האיסטרטגים, זו "הגירסה המכובסת המתכנה "וויתורים כואבים", בתמורה לקו מטוסים פורח באוויר מעל טריטוריה ערבית מעיד כי אסור לקנות ממנו את המכוניות המשומשות הללו, הוא אינו אובייקטיבי. 

הלה אינו מבין וניראה כי אינו חפץ להבין מטעמי אוריאנטיה מובנים, כי יצירת תנאים שווים בין אומה בת ששה מליון יהודים בארץ ישראל לבין כחצי מליארד אויביה העמלים ללא לאות, יומם ולילה להשמידה, היושבים ממש על גבולנו, הינה מופרכת ומוטה במשתמע ובבירור לצד האיסלמיסטי.  אין דין מסירת טריטוריות לאויביך אשר הינה בילתי הפיכה בעליל (אלא רק בדרך מלחמה), לבין קו מטוסים או פתיחת שגרירות בשייח'יה ערבית במפרץ הפרסי, הניתנים לבעיטה החוצה כל אימת שהללו יחפצו.  מקרה טורקיה הינה אך הקדימון לנאמר.

מעולם לא שאלנו עצמנו כמו גם את אויבינו, "באם אנו מוכנים "לוויתורים כואבים", לאילו 'וויתורים כואבים' הם מוכנים על מנת להשיג שלום עמנו"?  הבה ונציג זאת אחרת, כל זמן שאויבינו אינם מצהירים, כפי שאנו מצהירים, כי הינם מוכנים ל'וויתורים כואבים' (ברמה ההצהרתית ולא הפרטנית), אין ולא יתכון משא ומתן אמיתי לשלום בינינו.

 

להביא את רם עימנואל לשאת דברים בפני באי כנס הקהילות היהודיות בארה"ב דומה להבאתו של אוסאמה בן-לאדן לנאום בטקס יום הזכרון לחללי פיגוע 9 / 11  במגדלי התאומים.  האיש הוא מאחז עינים או אוויל.  האם נעלם מעיניו כי שיפור דרסטי של יחסי הממשל האמריקני עם העולם האיסלמי חייב לבוא על חשבון ישראל, בין אם ירצו בכך בממשל בין אם לאו, משום שזו אכן בחלקו הינה מטרתו של העולם האיסלמי.  הבטחתו כי כך לא יקרה לעולם, דומה לערמת גחלים לוחשות על גזיר קרח צף במים.  אהה כן, איננו מאמינים כי האיש אוויל.

 

מי שמנסה למכור לנו כי אלו הם תנאים שווים ואובייקטיבים לשני הצדדים, הינו סוחר מכוניות משומשות נוכל המנסה למכור לנו גרוטאה שתתפרק לחלקיה ביציאה ממגרש המכוניות, כמכונית יוקרה נוצצת ובמחיר מופקע.  המטריד יותר מכל הוא כי מנהיגינו ניראים כמבינים את הבעיתיות מאחזת העינים של "ידידינו בבית הלבן" אך מעדיפים לראות בכך גשם נדבות.  הדעה הרווחת כי אין ארוחות חינם בוושינגטון ומכאן שעלינו להעניק וויתורים בתמורה לתמיכה האמריקנית בנו אינה מביאה בחשבון את היתרון האסטרטגי האדיר של ישראל כ"נושאת המטוסים" האמינה ביותר במזרח התיכון כיום ובמיוחד לעתיד.

זכותם של חוסיין אובמה וחבר יועצי האחיתופל שלו "הישראלים" לחשוב כי בכך הינם מתווכים הוגנים בסיכסוך,  הם יכולים להרשות לעצמם, לאחר הכל גורלם אנו נתון על כף המאזנים, אך חובתנו אנו היא להבנה עמוקה יותר, משום שבגורלנו מדובר.  אנו הם הללו הנימצאים בלב הסיכסוך ויודעים פרק או שנים נוספים בהילכות יחסינו עם הערבים  ומטרותיהם המוצהרות והניסתרות.  בד בבד, ניפעל למען האינטרסים שלנו תוך שאנו מגלים גמישות ומטפחים יחסינו עם ארה"ב וכל מי שמוכן להושיט ידו אלינו בנושאים שאינם שוברי קיומנו.

 

אהרון רול

amroll@rogers.com

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

http://www.aaronroll.com/democracy/hatred_for_nothing_volume2.pdf

http://www.aaronroll.com/democracy/israeli democracy chapters.pdf

הכותב הוא איכפתי לנעשה במדינת ישראל וקיומה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר