מס' צפיות - 324
דירוג ממוצע -
ריכוז העובדות סביב אלטלנה ומה שמסביב
מאת: אמיר ניצן 11/10/10 (16:11)

במקום להתוכח כל פעם על נקודה אחרת סביב פרשת אלטלנה, ולהיכנס ללולאה אינסופית מול מצדיקי הרצח הקיימים בשמאל, כדאי לרכז את העובדות סביב פרשת אלטלנה וגם כמה דברים שמסביב ואז אפשר להגיע למסקנות הבאות:  1)בן גוריון רצה לרצוח את בגין וזו הייתה הסיבה לירי ולא סיבה "מוצדקת" אחרת  וגם הוא ראה את טובת מפא"י לפני טובת המדינה כולה ובטחונה 2) גם רבין היה רוצח נתעב ועסקן פוליטי שטובת מפא"י הייתה חשובה לו מהממלכתיות ובטחון המדינה. 3) מעולם לא היינו מדינה דמוקרטית באמת וסיפור אלטלנה הוא רק חלק - אומנם מרכזי וחמור במיוחד - בתולדות הדיקטטורה השמאלנית השוררת בארץ מאז הקמת המדינה ושלא כאן המקום לפרט את שאר גילוייה. לכך מתלווה גם צביעות ומוסר כפול  של השמאל שגם הם יופיעו כאן 4)  מאד לא נכון שהכדור תמיד נורה רק מכיוון ימין לשמאל- בינתיים התוצאה היא "לטובת" השמאל ומה שאפילו חמור יותר זה שאלטלנה עוד הייתה רצח מטעם חוגי השלטון עצמו ולא ע"י קומץ אנשים מהשטח.

 

 הסיבה היחידה שירו על אלטלנה היתה רצונו של בן גוריון לרצוח את בגין ראש האופוזיציה, שהיה מבחינת בן גוריון איום מוחשי על סיכויין להיות ראש ממשלה וההוכחות יגיעו בהמשך. הירי על אלטלנה בוצע כבר לאחר שהיה הסכם חלוקת נשק, וכנראה שהופעת בגין באונייה היא שגרמה לבן גוריון להציב פתאום אולטימטום מיידי ולא הוגן למסירת הנשק. ולמי שטוען את הטענה השקרית שמטרת האצ"ל והלח"י הייתה פגיעה בצבא ובמאמץ המלחמתי הכללי: אז גם כאשר היו כוחות אצ"ל ולח"י שנלחמו, בעיקר בירושלים, הם לא הפריעו למאמץ הכללי של הצבא.כך שלא הייתה חתרנות של ממש. מה עוד שהשטח של ירושלים היה מבחינת בן גוריון עצמו (שכיבד את הסכמי החלוקה שבינאמו את ירושלים ורק בעקבות תוצאות המלחמה הפך את ירושלים המערבית לבירת ישראל) שטח שלא שייך לישראל כך שבן גוריון לא היה צריך יותר מדי לעמוד בדרכם של האצ"ל והלח"י בקרב על ירושלים- אותו קרב אשר 2 המחתרות הנ"ל הן אלו שתרמו לו את עיקר המאמץ בשעה שחטיבת הראל ובראשה רבין התחמקו מהקרב על ירושלים. כמו כן, בגין קרא להימנע ממלחמת אחים. בכל מקרה מעולם בן גוריון לא הכחיש את ההאשמות נגדו, ועוד בנושא כה קרדינלי, שרצונו היה לרצוח את בגין.

 

רבין ירה על אלטלנה גם לאחר הנפת דגל לבן וגם על אנשים שכבר קפצו מהאלטלנה ושחו בים. אלו הם פשעי מלחמה. לימים רבין אף התפאר במעשים אלו ועוד לפני שגרירים זרים. כמו כן, הוא התנדב לבצע פשעים אלו בניגוד לרבים אחרים מהפלמ"ח ומקורבי בן גוריון שלא רצו  לירות על אלטלנה. (אז אולי יש דברים בגו שהירי על אלטלנה היה מיותר...). גם הבריחה שלו מההגנה על ירושלים לעומת ההתנדבות האקטיבית לרצוח את אנשי אלטלנה יכולה ללמד 2 דברים על האיש שרק הירצחו (באופן המעורר  הרבה סימני שאלה) הפך אותו לנעלה בעיני אנשים שונים: 1) מעולם לא ראה את הממלכתיות וריבונות העם בארצו לטובת עיניו ובטח לא מעל ללטובת מפא"י וטובתו כעסקן מפא"יניקי- עסקנות שהייתה אצלו גם כאשר היה "איש צבא".2) אולי אנשי אלטלנה לא היו כה "מסוכנים", אחרת היה בורח אולי גם ממשימת הטבח הבולשביקי כמו שברח ממשימת ההגנה על ירושלים. כך שסה"כ מדובר  היה ברוצח מתועב (ולאור העובדות הנ"ל זו האמת), וזה שלא עמד למשפט (לא יכול להיות שהיום היה עומד למשפט לפי קנה המידה של השמאל עצמו?)אינו אומר דבר על חפותו, אלא על רקבון המערכת שחיפתה עליו.בכל אופן רבין מעולם לא הכחיש האשמות שיוחסו לו לגבי אלטלנה, כולל מעשים שהם פשע מלחמה מובהק, וההתפארות במעשיו. חלק מתוצאות הירי על אלטלנה היה אובדן של כלי נשק שהביאו עימם הנוסעים- נשק שהיה יכול לתרום את חלקו למלחמת העצמאות ולשנות את תוצאותיה כולל איחוד ירושלים כולה כבר אז.

 

 

ועוד הוכחה שהסיבה לירי על אלטלנה הייתה שאיפה של בן גוריון, וגם רבין כאמור, לרצוח את ראש האופוזיציה שהיה בעיניו איום אלקטורלי ואיום על תפקיד ראש הממשלה: זמן קצר לאחר הקמת המדינה, ובימי שלטונו של אותו בן גוריון מפ"ם הקימה את מחתרת הקצינים של מפ"ם. בין השאר קצינים ממחתרת זו העבירו סודות לבריה"מ, המחתרת עסקה בהקמת מאגרי נשק פיראטיים ולא חוקיים ("הסליק") גם כדי לפעול במקרה הצורך נגד עליית בגין לשלטון (מעשה מאד לא חוקי לכשעצמו בנוסף לבגידה באחדות הצבא) שזה עוד סממן אנטי דמוקרטי בשמאל. וכמו כן, המחתרת התכוונה לעמוד לצידה של בריה"מ במקרה שתפרוץ מלחמת עולם שלישית וצה"ל, הצבא החוקי היחיד של ישראל (הצבא החוקי היחיד גם לדברי מצדיקי הטבח עצמם) יעמוד לצד המערב באותה מלחמה אם תפרוץ. האם כל אלו אינם חתרנות ובגידה וסיכון אחדות הצבא? מעניין שפתאום בן גוריון כן היה מוכן לפרק את המחתרת בשקט ובלי הליכים משפטיים או ברוטליים נגד האחראים לקיום המחתרת למרות שהייתה מרד בצבא לכל דבר ועניין ולמרות שבניגוד לאצ"ל וללח"י שהציעו את חלקם להגנת המדינה החדשה, מחתרת הקצינים של מפ"ם הציעה את עזרתה למדינה שהייתה הופכת לאויב במקרה של פריצת מלחמת עולם. כך שאם הייתה "הצדקה" לטבח הבולשביקי באלטלנה, הייתה עוד יותר הצדקה לרצח של אנשי מחתרת הקצינים של מפ"ם.

 

אז כנראה שהיו לבן גוריון סיבות לא כשרות לנסות לרצוח את בגין ואת נוסעי אלטלנה בכלל. מעניין שגם את הפלמ"ח בן גוריון נזכר לפרק רק כמה חודשים אחרי הקמת צה"ל ואחרי הירי על אלטלנה ולא במקביל לנסיון הפירוק של האצ"ל והלח"י, כלומר לבן גוריון לא הפריע שבזמן המלחמה יש מעין "צבא עצמאי", ובלבד שיהיה של אנשי שלומו.. וכמובן, איך אפשר לשכוח, איך זה יכול להיות שבן גוריון  שכה היה חרד כביכול לאחדות הצבא וריבונות המדינה לא ניסה מעולם להעמיד לדין את רבין על מעשה הבגידה בצבא של בריחה מהקרב על ירושלים. ואותה מורשת אלטלנה חיה גם היום בשמאל, כגון קריאתו של עמי איילון- שהיה עוד ראש השב"כ- לאלטלנה שניה. וגם בשמאל, ולא רק בתקופת מחתרת הקצינים, לא קיבלו את עקרון אחדות הצבא אלא בתנאי שישמש זרוע של המשטר השמאלני טוטליטרי: אחת הדוגמאות לכך הייתה קריאתו של עמוס עוז בזמן המהפך של 1977 להקים מחדש את הפלמ"ח- קריאה שעליה לא נשפט מעולם. אז לשמאל, גם לא של העשורים האחרונים, אין שום זכות לדבר על "ציות לשלטון נבחר".

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר