מס' צפיות - 83
דירוג ממוצע -
אני לא נגד החרדים
"התראיינתי בתוכנית על הקמת המועצה לבטחון תזונתי, שהמועצה הזו אמורה לטפל בכל תופעת הרעב במגזר החרדי ובכלל בארץ ישראל. ויש מצוקה של ילדים רעבים, של מבוגרים רעבים. הצעת החוק היא בשלבים של הכנה לקראת קריאה ראשונה, והמטרה שלה להקים מועצה שתתווה מדיניות לממשלה הזו ולכל ממשלה שתכון בעתיד, בסוגיה של איך מטפלים בסוגית הרעב במדינת ישראל.
מאת: רוחמה אברהם 10/02/11 (22:10)

ח"כ רוחמה אברהם, הגיבה על מאמר שנכתב אודותיה ב'יתד נאמן', בו דבריה הוצאו מהקשרם בצורה זדונית לטענתה.


"התראיינתי בתוכנית על הקמת המועצה לבטחון תזונתי, שהמועצה הזו אמורה לטפל בכל תופעת הרעב במגזר החרדי ובכלל בארץ ישראל. ויש מצוקה של ילדים רעבים, של מבוגרים רעבים. הצעת החוק היא בשלבים של הכנה לקראת קריאה ראשונה, והמטרה שלה להקים מועצה שתתווה מדיניות לממשלה הזו ולכל ממשלה שתכון בעתיד, בסוגיה של איך מטפלים בסוגית הרעב במדינת ישראל.

"אנחנו רואים משפחות שעומדות כל חג, ערב ראש השנה וערב חג הפסח, בפני אותם אלפי עמותות שמסייעות ועוזרות ושאני מצדיעה להן, ושמחלקות קרטונים לאותן משפחות. אבל אותן משפחות שרעבות כל השנה, והמועצה הזו אמורה לטפל".

"אני לא נגד החרדים"

"כשאני אמרתי את אותו משפט שהוצא מהקשרו, אמרתי שהממשלה הנוכחית מתנהלת באופן סקטוריאלי. והגיע הזמן שתהיה ראיה רחבה יותר. ואם צריך לקחת מתקציב הביטחון לטובת אותם אנשים רעבים, ולא משנה בעיני מי, אני לא מקטלגת אותם. הם יכולים להיות עולים, משפחות רגילות, חרדים, ערבים. אני מסתכלת על הבעיה באופן הכי ממלכתי ושוויוני שיכול להיות. אז כל אחד בוחר לקחת את אותו משפט ולעשות ממנו צימעס".

המשפט שהוצא מהקשרו היה כי "צריך לקחת מהבטחון, מהחרדים".

אז מה הייתה כוונתה של רוחמה אברהם ?

"אני לא מתנצלת על מה שאמרתי. אני לא חושבת שאני נגד החרדים. אני לא עושה כותרות על גבם של החרדים, בניגוד להרבה חברי כנסת שעושים את זה. אני חושבת שצריך לכבד את אותם אנשים שתורתם היא אומנותם, צריך לראות איך אנחנו פה בחברה הישראלית, שהיא חברה שמאוד מאוד מורכבת מתרבויות, מדתות, מערכים כאלו ואחרים, איך אנחנו כהנהגה מלכדים את השורות ולא מפרידים. אז אם גם בציבור החרדי יש כותבת אחת, שכנראה משעמם לה, ובוחרת ללכת על המפריד ולא על המאחד...אני שואלת את אותה כותבת: אם היא הייתה יודעת במה מדובר. אם היא הייתה מכירה את כל הצעות החוק שלי. אם היא הייתה יודעת שאני אישה מסורתית, שאני באה מבית שמכבד את המסורת, שמכבד את הערכים, שמכבד את היהדות. שלמידת התורה והקנית הערכים לחברה לילדים ולילדים שלי בפרט חשובה לעין ערוך, אני אומרת לאותה כותבת: לפני שאת כותבת מילים זדוניות כאלו מן הראוי שתכיני שיעורי בית".

מגישה הצעות חוק עם חברי כנסת חרדיים

"באמצעותך, אשמח לזמן את אותה כותבת, ט.כץ, אלי לפגישה, כדי ללמד אותה על כל העשייה שלי. על כל אותן הצעות חוק שאני מגישה, יחד עם חברי הכנסת החרדיים. עם ח"כ אורי מקלב הגשתי את הצעת חוק ארוחה חמה לתלמידים, לכל תלמידי בית הספר. וכאשר אנחנו מדברים על כל תלמידי בית הספר, הכנסתי גם את המוכר שאינו רשמי. אז מה זה באמת ההגדרה של מוכר ואינו רשמי אם לא שהוא קשור ישירות למגזר החרדי?!..."

עמדתה של רוחמה אברהם לגבי הבטחת הכנסה לאברכים

בכל הקשור להבטחת הכנסה לאברכים  עמדתה של רוחמה אברהם מכבדת ואינה מכלילה באמירותיה. "אני חושבת שצריך להסתכל על הסוגיה הזו באופן אחר. יש במגזר החרדי מגזר שהוא יצרני מאוד, ואותו צריך לטפח ולהביא אותו למצב שהוא יהיה בקשר עם המגזר העסקי. צריך להביא את זה למצב שבו אם יש אחדים שבוחרים לשבת בחדר וללמוד, צריך לכבד אותם".

כך גם עמדתה באשר להבטחת הכנסה , "אם יש מצב להקנות להם יציאה לעבודה ולהטמיע אותם בתוך השוק שלנו, לעשות את זה".
ומה באשר למי שמתעקש ואינו רוצה? האם יש לתת קצבה לילדיו? לעמדתה של רוחמה אברהם "קודם כל צריך לעזור למשפחות כאלו שנמצאות במצוקה. בנוסף, קטונתי להכריע מי ראוי, ומי כן ומי לא. ואני מאמינה שיש את האנשים שמכירים את המגזר, יש את האנשים שמכירים את הקריטריונים, ואני סמוכה ובטוחה שהם יידעו לעשות את העבודה טוב יותר ממני. מה שאני לא מבינה בו אני לא נוטה לא להתערב ולא לעשות שום דבר. . . אני בעד לעזור לאותם ילדים שאין להם. משום שמצוקת הרעב מובילה להרבה מאוד בעיות שבכלל משפיעות על החברה הישראלית".

הכותבת היא ח"כ רוחמה אברהם – סגנית יו"ר הכנסת לפרטים נוספים על פועלה כנסו לאתר : http://www.ruhama-avraham.co.il/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר