מס' צפיות - 84
דירוג ממוצע -
ח"כ רוחמה אברהם - על מושב הקיץ של הכנסת, אוגוסט 2011
בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.
מאת: רוחמה אברהם 15/08/11 (01:13)שלום רב,

בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

מאת: ח"כ רוחמה אברהם

ימי כהונתה של הממשלה הנוכחית מתאפיינים בשפל חסר תקדים בתחום המדיני בשל העדר מדיניות סדורה וברורה לניהול הסכסוך הישראלי פלשתיני. היום יותר מתמיד ישראל זקוקה להנהגה חזקה שתדע להתמודד אל מול שלל האתגרים שעוד נכונו לנו. רק ממשלה בראשות קדימה תוכל להוביל את ישראל לעתיד בטוח יותר, שקול, אחראי ובוטח.

אני מאמינה בריצה למרחקים ארוכים. אני מאמינה שבעבודה עניינית הנעשית עקב בצד אגודל ניתן לשנות גם את מעשה ידיה של הממשלה הנוכחית. זה לא ייעשה בדיבורים, בסיסמאות ריקות מתוכן וגימיקים לצרכי תקשורת. עבודת האופוזיציה היא עבודה סיזיפית שעיקרה בחיבור מחדש אל אותם השכבות בציבור ואל אותם האזרחים שנמנעו מלתת את אמונם בנו במערכה הקודמת.

עבורי, זה היה מושב גדוש בעבודה חקיקתית ופעילות ציבורית שמטרתן היתה קידומם של חוקים חברתיים שיובילו מהלכים מהותיים, משני מציאות בטווח המיידי והארוך. ליוזמות החקיקה אותם הובלתי בהצלחה חסרת תקדים יכולת וישנו לשנות את פניה של החברה בישראל. אני מאמינה שישראל חזקה דיה על מנת להגן על החלשים בתוכה ומוסרית דיה על מנת לחתור לצדק חברתי במעשים מוחשיים הנמצאים כולם במשמר החוק ובאחריות הממשלה.

אני שמחה להציג בפניך חלק מפעילותי במושב האחרון:
החזרת הביטחון התזונתי לאזרחי ישראל והמאבק ברעב - כיו"ר השדולה לביטחון תזונתי זהו הנושא המרכזי בו אני מטפלת ופועלת בו בכל מרצי הן בדרכים פומביות והן

מאחורי הקלעים. בישראל חיים למעלה ממיליון וחצי אזרחים מתחת לקו העוני. ישראל היא חברה חולה - זו לא אבחנה רעיונית - זו עובדה. מטרתי לעודד את התפיסה בה המדינה חייבת ליטול את האחריות הן לביטחון התזונתי של תושביה והן להסרת חרפת הרעב.

להלן ארבע הצעות חוק שיזמתי:

א. הקמת המועצה לביטחון תזונתי - הצעה שאושרה בכנסת בקריאה שלישית. ההצעה מעגנת את מחויבותה של הממשלה כלפי אזרחיה ע"י הקמת רשות מיוחדת שתציע תכנית וחלופות לטיפול בתופעת הרעב בישראל.

ב. הרחבת חוק ארוחה לתלמיד - הרחבת החוק שיזמתי כבר בשנת 2005 אשר בעקבותיו כ- 140,000 תלמידים זוכים לקבל ארוחה חמה במסגרת יום לימודים ארוך. אני רואה חשיבות רבה בהרחבת החוק לכלל תלמידי ישראל.

ג. חוק ארוחה חמה לתלמיד בחופשה - הצעה שנועדה להזין ילדים ממשפחות מעוטות הכנסה בחופשות. אני שמחה לבשר לכם כי שר הרווחה והשירותים החברתיים יחד עם קרן רש"י נענו לקריאתי ובימים אלה יוצא לדרך פיילוט מיוחד במסגרתו בשלב הראשון יינתנו ל - 2500 תלמידים ארוחות חמות.

ד. חוק ארוחת בוקר לתלמיד- מטרתו להביא לכך שכל ילד בישראל, שאינו זכאי לארוחה חמה במסגרת יום הלימודים יקבל ארוחת בוקר מזינה עם תחילת יום הלימודים.

ה. סיוע בקידום תעסוקתי למשפחות על עובדים מעוטי הכנסה - בימים אלה אני במו"מ עם ס/ שר האוצר כדי לקדם חוק שמטרתו לסייע לבני זוג שאינם עובדים בקבלת הכשרות מקצועיות על מנת שיוכלו להשתלב בשוק העבודה ובכך להעלות את ההכנסה המשפחתית ולאפשר חיים בכבוד.

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק שיזמתי (רוחמה אברהם בלילא) לפיה תשמר זכותן של נשים הסובלות מאלימות שנאלצו לעזוב את ביתן להצטרף למקלט לנשים מוכות.

כיו"ר השדולה לעסקים הקטנים והבינוניים אני רואה חשבות רבה בחיזוקם ובעידודם. במהלך המושב האחרון הכנסת ישרה את הצעת החוק שיזמתי שעניינה תיקון חוק המע"מ. עסקים שהמחזור שלהם עד 15 מליון ש"ח ישלמו את המע"מ רק עם קבלת התשלום בפועל. חוק זה משפר את הנזילות הכספית של כל העסקים הכורעים תחת נטל המע"מ ומוסר התשלומים הירוד הנהוג כיום במשק.

עבודה רבה עוד לפנינו וזוהי ההזדמנות להודות לכם על תמיכתכם בדרך שאני מובילה.

רק יחד נוכל להיאבק למען מדינה יותר הגונה, יותר חברתית, יותר סולידרית, יותר מוסרית וצודקת. כזו שתאפשר לאזרחיה לחיות בכבוד וברווחה הראויים להם.

אשמח לקבל משוב ורעיונות לחקיקה.

שלך,


רוחמה אברהם בלילא
 

הכותבת היא ח"כ רוחמה אברהם – סגנית יו"ר הכנסת לפרטים נוספים על פועלה כנסו לאתר : http://www.ruhama-avraham.co.il/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר