מס' צפיות - 189
דירוג ממוצע -
דיאלוג? דו שיח? האם אלו מילים שקיימות בכלל בישראל?
מאת: kalligula 16/08/11 (00:00)

דיאלוג =

דיאלוג - דו-שיח  הוא שיחה הדדית בין שתי ישויות או יותר. מקורה של המילה ביוונית ומשמעותה: דיא (διά)=דרך, ולוגוס (λόγος)=מילה או דיבור, זאת בניגוד להנחה המוטעת כי דיאלוג מוגבל לשני אנשים בעקבות תחילת המילה, די    (δι), שפירושהּ "שתיים.

אחרי שהבהרנו מה משמעותה של המילה המוזרה הזאת  אפשר להמשיך.

במה שמתחולל בארץ שלנו  בשבועות האחרונים אפשר לומר הכל, אנרכיה, מחאה, שינוי,חיפוש אחרי צדק, שינוי סדר עדיפויות וכו', ועל כאלה אפשר להסכים מי יותר ומי פחות, על דבר אחד אין ספק שלא ניתן להתווכח איתו שדיאלוג בין שתי העמדות אין !!!

אז כמה קבוצת מוחים והחליטה לעשות מעשה על נושא שהוא אכן מאד כאוב במדינתנו, אל אותה מחאה קפצו עוד אין ספור אינטרסנטים כאלה ואחרים, היו כאלה שהבינו את הפוטנציאל במחאה לקידום אג'נדות פוליטיות גלויות ונסתרות כאחד, ובשיתופה של התקשורת המגוייסת בישראל,  הענין  מתחיל להיראות פתאום בר השגה.

ראש הממשלה הקים ועדה מורחבת חוץ פרלמנטרית שכוללת אנשי אקדמיה שחלקם אפילו לא שותפים להשקפת העולם הכלכלית שלו, מאידך רובם מומחי כלכלה שיודעים משהו קטן ופעוט בעניני כלכלה, ועוד נציגי המשרדים השונים שמכסים פחות או יותר את כל קשת הדרישות שהועלו, הוא תחם אותה בזמן קצוב לתקופה של חודש לערך, שבה יפגשו חברי אותה הועדה עם נציגי המוחים, יאזינו, ישבו על הענין ויוציאו נייר עמדה לתיקון כל העיוותים ושיפור החיים בישראל, את עמדתם יעבירו לועדת השרים המיוחדת שהוקמה לטובת הענין והממשלה תדון בממצאים ובמסקנות.

כן תבצע לא תבצע, לא יודע, תכלס אף אחד לא יודע ,ימים יגידו אבל רבאק לפחות תקשיבו, תנהלו דו שיח, דיאלוג,תנו צ'אנס משהו.

מרגע שהוקמה ועדת טרכנברג שמעתי רק מה לא, לא לועדה,לא נותנים אמון, לא מאמינים, לא מתכוונים לדון איתה,לשבת איתה,לשמוע אותה,להשמיע לה לא לא לא לא ..........................

היום הגדילו לעשות ואת נציגי הועדה שהיגיעו לבאר שבע קיבלו במטח קללות,נאצות וזריקת נעלים, במסיבת העיתונאים שערכו הסטודנטים היום בבוקר הם הודיעו שהם שוקלים לא לשתף איתה פעולה, וברקע קופצים להם כל מיני נציגי שמאל מובהקים שכנראה דוחפים ומושכים לכיוון הזה, כמו הדביל ההוא יו"ר תנועת הנוער העובד והלומד שאם כך מתנהג יו"ר תנועת נוער , ליבי ליבי על הנערים שמתחנכים בתנועה זו, ולחשוב שפעם הייתי חלק ממנה  הן כחניך והן כמדריך.

במקביל הביאו לנו חבורת פרופסורים כנגד, חבורה שהשקפת עולמה הכלכלית היא קיצונית לצד השני, למרות שחלק ממנה היו בזמנם נושאי תפקידים בממשלות עבר, ואיך נאמר דרכם לא הביאה אותנו למחוזות שיש להתגאות בהם וזה בלשון המעטה, חלקם היו חלק מאותה אפלייה מובנית ושורשית שקיימת בישראל עוד מימי בראשיתה והיום הם באים להטיף לנו ולהסביר לנו סוציאליזם מהו, שיהיה.

אז אני לא טוען שמדיניותו של  נתניהו היא האורים והתומים, שלא נעשו שגיאות, שאין מה לתקן אבל קיבינמט קחו את עצמכם שבו לשולחן הדיונים, דברו,זעקו,תשאגו,תצרחו,תשמיעו , אחרי כן תקשיבו ואז תאמרו מקבלים ,לא מקבלים,כן מסכימים, לא מסכימים,על מה מסכימים, אבל נהלו דו שיח .

הכי מגעילה אותי היא התנהלות השמאל בישראל שהיום כבר מנסה לנכס לעצמה את המחאה, כבר היום מנסים להשיג נקודות ולעשות רוח פוליטי, מזכיר לי עוד ענין אחד שמרוב שהשמאל דאג לנכס לעצמו ענין מסוים , ובסופו של דבר יצאנו כולנו בהפסדנו , והמבין יבין, בתקשורת המגוייסת נשמעים הקולות שאולי מחאה שקטה לא תשיג כלום ופוזלים לעבר המהומות בלונדון בחצי קריצה, לא מאמינים לי תפתחו את כלכליסט היום והעיתונים שסקרו את המהומות באנגליה, והחמור ביותר היה מקרה הגליוטינה, תארו לעצמכם שהיום היתה ממשלת שמאל ואותה גליוטינה היתה מופיה בעצרת מחאה? שומו שמיים איזה זעקות שבר היו נשמעות, האשמות,הסתות,וכמובן תזכורת לרצח רבין ובלה בלה בלה, היום ענין הגליוטינה מוצג בתקשורת כגימיק נחמד, מיצג לא מזיק ולא מאיים, וענין שולי שלא צריך לעשות ממנו יותר ממה שהוא.

צביעות והתחסדות בהתגלמותם.

אדוני יו"ר אגודת הסטודנטים אנא ממך תפסיק להתיימר לדבר בשם העם, קצת ענווה לא תזיק לך.

עצוב לי לראות איך מחאה שהתחילה כענין צודק שמטרתו להביא שינוי ולרמת מחירים שפוייה, שיוקר המחייה יתאם את כושר ההשתכרות של מעמד הביניים, הופכת להיות מושפעת משיקולים זרים ואינטרסים שיגרמו לכולנו לצאת בהפסדנו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מאמר תת רמה
אמיר 16.08.11 (12:12)