מס' צפיות - 166
דירוג ממוצע -
גברים קטנים
מי שיורק בפרצופה של ילדה קטנה אין לו מקום ביהדות שאני מכיר
מאת: יאיר בן־חור 25/12/11 (18:34)

בימים שהדרת הנשים הפכה לנושא המרכזי בחיינו, אי־אפשר להתעלם מהמתרחש בקהילה החרדית בכל הנוגע ליחס לאישה. נדמה שקהילה זו - או לפחות רוב המשתייכים אליה -  מחזירה אותנו מאות שנים לאחור לתקופה חשוכה ולא רצויה. היחס המבזה והמשפיל כלפי נשים שהחרדים של בית שמש נותנים מזמן כבר חרג מגבולות תרבות המגזר, והפך הלכה למעשה לפשעים שבגינם יושבים בכלא.

במה דברים אמורים?

אפתח בצורה הישירה ביותר: אדם המרשה לעצמו לירוק בפרצופה של ילדה בת 7 לא ראוי להיקרא יהודי, וספק אם ראוי להיקרא אדם, בן אנוש. תהא הסיבה אשר תהא, לא יורקים בפרצפה של ילדה קטנה ומי שמסוגל לעשות זאת אין בו טיפת יהדות ולא טיפת אנושיות. נקודה. החרדים החולים הללו שוכחים מצווה חשובה ביותר ביהדות והיא "ואהבת לרעך כמוך". אם כך הם אוהבים את זולתם, נראה שהם שונאים את עצמם עד מאוד.
מצווה חשובה לא פחות שוכחים אותם יצורים והיא "דרך ארץ קדמה לתורה". אין כפרה, אין מחילה ואין סליחה למי שמעז לירוק בפרצופה של ילדה קטנה. בית הכלא הוא המקום המיועד לאנשים כאלה ואם לא כלא - מוסד סגור ייטיב עִמם ועִמנו שיורחקו מאתנו. 

אל לנו כחברה בריאה להקל ראש במעשים מגונים שכאלה. עלינו לצאת בצורה התקיפה ביותר נגד כל מעשה נפשע שכזה. אין כאן כל קשר לצניעות או ללבוש צנוע, שהרי ילדה קטנה אינה אוביקט מיני לאנשים הבריאים, יש כאן קשר הדוק לשליטה ולקיצוניות חולנית הרת אסון שמקומה בחברות החשוכות בעולם, בוודאי לא כאן.


ישראל והעולם

אותם מופרעים המתנהגים כחיות אדם פוגעים לא רק באותן ילדות ונשים שכל פשען שהלכו במדרכה, אלא אף מסבים נזק בל יתואר לתדמיתה של ישראל בעולם. העולם צופה באותם חולים וחושב שישראל היא מדינת עולם שלישי. ואחר כך מתפלאים מדוע יש עוד אנטישמיות בעולם. מדוע שלא תהיה אם יש לנו חוליגנים כאלה? העולם רואה את המעשים הנפשעים הללו ומבחינתו כל היהודים פרימיטיוויים ומטורפים, והאנטישמיות ושנאת היהודים גואות בעקבות זאת. 

בכתבת טלוויזיה בעניין דיבר אחד מהם והגדיר את עצמו "בריא". נו, בוודאי, מניה־דפרסיביים אינם מוּדעים למחלתם, לצערם. אין לו מושג ירוק עד כמה הוא חולה ועד כמה הוא זקוק לטיפול נפשי דחוף.
ואם הזכרנו טלוויזיה: בעת כתיבת שורות אלו מדווחים כי חרדים מבית שמש תקפו צוות שידור של ערוץ 2. לא ייאמן לאן הדברים מידרדרים.

 

לפני שנים מספר נאלצתי להשתתף באירוע של חרדים. ואני אומר "נאלצתי" לא מפני שאלו חרדים אלא בגלל היחס המשפיל כלפי נשים שהייתי עֵד לו. הנשים ישבו בפינה נפרדת, וילון ארוך חצץ ביניהן לבין הגברים, ומדי פעם בפעם הציץ חצי ראש של אישה כדי לראות מה קורה בגזרת ה"גברים". ה"גברים" רקדו, שמחו ונהנו עם חתן בר המצווה, והנשים הושפלו בצד, לא אפשרו להן לחגוג. לא יכולתי לסבול זאת, עברתי לצד של הנשים, ואכלתי עִמן כשהוגשו המנות. עוררתי מהומה לא קטנה, אבל הרגשתי טוב עם עצמי. מי שמשפיל כך נשים אין לו מקום ביהדות שלי, מצטער.

יבוא הטוען ויטען שזו החברה הסגורה שלהם, כך נהוג במגזר הזה, ולי כיהודי מאמין אין זכות להתערב. אלא מאי? שהתופעה הפסולה הזאת של הדרת נשים במגזר החרדי חצתה מזמן את גבולות המגזר, ופוגעת גם בנו, השפויים. אם אנחנו מאפשרים "קווי מהדרין" באוטובוסים המגיעים גם אלינו, אנחנו נפגעים מהחולניות הפושעת של אותם יצורים. זאת ועוד: יריקה בפרצוף היא מעשה אלים, ועל מעשה כזה יושבים בכלא.

לאנשים כאלה אין קשר ליהדות, אין להם מושג מהו כבוד לזולת ומהי אהבה. הם אכולי שנאה עצמית המוצאת את ביטוייה כלפי כל מי ששונה מהם אפילו הוא חובש כיפה.

יהדות בריאה היא הרבה יותר משטריימלים וממעילים שחורים הנדמים לפינגווינים קטנים. ביהדות שאני מכיר מכבדים את הזולת, לרבות את הגֵּר, את היתום ואת האלמנה, מקבלים את השונה גם אם לא מסכימים לדרכו, ואוהבים אהבת חינם כל אדם באשר הוא אדם רק כי הוא אדם ונברא בצלם אלוהים. ביהדות שאני מכיר מכבדים אפילו את העבד ומוציאים אותו לחופשי כעבור שבע שנים. ב"יהדות" שלהם, לעומת זאת, מולכוֹת שנאת החינם והשליטה בחלש ממך. בגלל שנאת חינם כזו חרבה ירושלים, בגלל שנאת החינם הזאת נוצר פילוג בעם, והעולם שונא אותנו. אם זה היחס שילדות בנות שבע זוכות לו מאותם חרדים, שוו בנפשכם איזה יחס מקבל מהם הגוֹי. הוא לא נחשב בעיניהם בן אנוש.
במעשיהם הנפשעים הוציאו עצמם מן הכלל ומן היהדות מבחינתי.

 

עלינו לגנות בכל התוקף אנשים כאלה, להוקיע את מעשיהם ולכלוא עבריינים אלו בכלא או במוסד סגור. אסור בשום פנים ואופן להשלים עם המצב הקיים. חברה בריאה לא יכולה להשלים עם כך שיש אנשים כאלה בתוכה.

הכותב הוא עורך לשון

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל מילה בסלע ל"ת
מיכל 26.12.11 (11:00)
2.
מילים כדורבנות!
ש"ב 26.12.11 (11:04)