מס' צפיות - 153
דירוג ממוצע -
מניעת שריפת יערות וחורשות
יותר פיקוח סיורים ותצפיתנים במגדלי תצפית
מאת: יובל בן-יעקב 14/07/12 (00:58)

חייבים יותר פיקוח ויותר סיורים של פקחי הטבע במקומות בפארקים עם שולחנות אוכל, שם סביר להניח שידליקו מנגל - ויכינו  בשר על האש, ומכאן גם הסכנה לדליקות,  הפקחים יעירו לאנשים שעליהם להקפיד לכבות את המנגל היטב לפני עזיבתם את המקום.

יש להציב יותר עמדות תצפית ומעקב על אנשים  חשודים שמסתובבים מתוך רצון להצית בשל מחלת האש או איך שהם נקראים םפירומנים שזאת לדעתי מחלה מאוד מסוכנת לציבור ויש לאשפז אנשים כאלה בכפייה, כי אנו רואים כמה נזק עושה שריפה ומה ההשלכות שלה כמו  השריפה בכרמל, בדמצמבר ,,2010\  אם מדובר בהצתה מתוך מניעים לאומניים או של מחלת האש פירומנים שצריכים לראות אש בשביל לרגש את עצמם ולהגיע לאורגזמה נפשית מהאש שעולה מהיער, שישלמו על כך מכיסם, אם נער זורק בדיל של נרגילה או מנגל - וגורם לשריפת ענק - ולא טורח להודיע על כך למכבי אש - מתוך פחד - שידע שזה יעלה לו ולמשפחתו מליונים כשנשרפים עצים ואולי גם חיות,  בתים של אנשים,  אנשים מוצאים מבתיהם לשבועות וחודשים וצריכים להתחיל מחדש, למה ?  כי יש מישהו דפוק בשכל או בנפש שבא לו לראות אש,  שישלם על כך את כל המחיר.

נראה ששמורות הטבע בישראל צריכים להכריז שמישרוף יערות - יתבע לדין ויצטרך לשלם את מלוא המחיר על הנזקים, בנוסף - שמורות הטבע צריכים לאסור שימוש במנגלים בפארקים ו!...  נקודה - אין מדליקים אש בחורשות וביערות.

לגבי פיגועים לאומנים - כאן - המפגע אולי נשלח ע"י אירגון טרור כלשהו - אש"ף - חמאס ושלוחותיו או באופן עצמאי - ממש לא מעניין אותו המחיר, המטרה היא הבערת  מדינת ישראל, בכמה שיותר מוקדים בו זמנית, והגיע הזמן שהמשטרה וכוחות הבטחון יחשדו דבר ראשון שהשריפה נגרמה מהצתה על רקע לאומני .. ברגע שבו פורצות כמה שריפות באיזור מסויים בו זמנית יש לחשוד שמדובר בהצתה לאומנית או על רקע פסיכותי כנ,k

הכותב הוא חבר קיבוץ מעין-צבי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר