מס' צפיות - 271
דירוג ממוצע -
חקירה במשטרה
הליך החקירה הוא אחד האירועים המלחיצים ביותר בחייו של אדם וחוקרי המשטרה, עושים, לעתים, מאמצים להגביר לחץ זה על מנת להביא לקידום החקירה. השאלה שנשאלת האם אתה מוכן לחקירה? לכן לפני הזימון לחקירה ראוי ואף רצוי להיות מוכנים לחקירה.
מאת: עו"ד נוגה ויזל 19/04/09 (19:07)

במידה ואתה עצור אתה זכאי שיודיעו לבן משפחה , בקש מהאחרון שידאג לכך שעו"ד יגיע בהקדם לחדר החקירות.

 

בכל מקרה לפני הזימון לחקירה גם אם אתה לא עצור התקשר בעצמך לעורך דין. כלל חשוב ביותר החוקר הוא לא חבר למרות שלפעמים המשטרה נוהגת בשיטת החוקר הטוב והחוקר הרע. הווה אומר שהחוקר הרע ינהג " בקשיחות" ומיד אחריו יגיע החוקר " הטוב " בכדי להציג עצמו כביכול "כחבר" בכדי לנסות ולדובב אותך וכך ינסה לגרום לך להגיד דברים שטובים לחוקר לצורך " סגירת התיק". כל דבר נרשם גם אם אתה חושב שהשיחה בינך ובין החוקר היא בע"פ הכול הופך למזכר וחלק מהראיות של התביעה ( כגון: שיחה בע"פ בינך ובין החוקר) חשוב לזכור שהכול מתועד .

 

לפעמים החוקרים משתמשים בשיטה של הבטחות " לעזרה" למשל : החוקר שלומי אמר לי שאם אני יודה הוא יעזור לי" . ולכן רצוי מאוד לא ליפול למלכודת הנ"ל. חשוב מאוד לפני תחילת החקירה לקרוא במה אתה חשוד , מהן העובדות ובאיזה עבירה מדובר. בשלב הזה לאור פסיקתו האחרונה של בית משפט עליון זכותך לבקש לשוחח עם עורך דין וחשוב שתעשה זאת בכדי למנוע טעויות בעתיד. לפעמים למשטרה אין מידע מספיק והיא מנסה לגשש באמצעות הנחקר. לכן חשוב להבין איזה עובדות ידועות הדיוק למשטרה ולא לנדב מידע לא רצוי. יתכן מצב שכתחבולה המשטרה תזמן אותך לחקירה כעד ( כאן אין הזהרה) אולם תוך כדי העדות החוקר " במפתיע" מזהיר אותך. לכן זכור גם כאשר אתה מוזמן לחקירה כעד יתכן שבמידי תהפוך לחשוד. לא ליפול למלכודות (יש לנו הקלטה וכו') במידה והחוקר אומר שיש לו חומר חקירה בקש ממנו שיציג אותו בפניך. במהלך החקירה תדרוש שכל מילה שנאמרה תרשם ובסיום החקירה תדרוש לקרוא את הדברים שנכתבו.לעולם אל תסמוך על החוקר שכל מה שאמרת נרשם בדוק זאת.

 

לסיכום בהליכי חקירה במשטרת ישראל רצוי, בהחלט, כי החשוד יבחר לו, כבר בשלב הראשון, עורך-דין, המתמחה במשפט הפלילי, ועורך-דין המתמחה במשפט הפלילי יידע לייצג האינטרסים שלך.

הכותבת היא עורכת דין נוגה ויזל הינה עורכת דין פלילית ידועה אשר ייצגה תיקים פליליים רבים ומתוקשרים. עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד עורכי דין ויזל, משרד עורכי דין המתעסק בנושאים פליליים לרבות עבירות אלימות, עבירות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר