מס' צפיות - 374
דירוג ממוצע -
נוכחות עורך דין בחקירה פלילית, מותר או לא? עו"ד פלילי נוגה ויזל מסבירה
האם מותרת נוכחותו של עורך דין בעת חקירה פלילית? עו"ד נוגה ויזל ממליצה מה כדאי לעשות
מאת: עו"ד נוגה ויזל 03/05/09 (20:58)

בדרך כלל חקירה של חשוד בפלילים מתנהלת ללא עורך דין.

אולם, אין הוראת חוק אשר אוסרת במפורש את הנוכחות של עורך דין בחקירה.אך אין חקיקה שמאפשרת זאת. במשטרה כמובן ישנה עדיפות שעורך דין לא יהיה נוכח בחקירה אולם, הדבר מנוגד למצב החקיקתי במדינות אחרות בעולם , שבהן עורך דין ראשי להיות נוכח בזמן חקירתו של הלקוח.

כתוצאה מהמצב שקיים במדינת ישראל ישנה סבירות גבוהה לעיוותי דין כגון: פגיעה בזכויות הבסיסיות של הנחקר ולעיתים יתכנו מקרים של הוצאת הודאה מהנחקר בשימוש בכוח. ברוב המקרים נחקרים לא מודעים לזכויותיהם החוקיות ונמצאים במצב של לחץ נפשי והדבר עלול להוביל לנחקרים להסכים לכל דבר שנאמר להם ע"י המשטרה רק כדי לצאת מחדר החקירות .

ולכן ישנו צורך בנוכחות של עורך דין בחקירה. נוכחות של עורך דין בחקירה תסייע לפיקוח על הנעשה בחדרי החקירות ותמנע שימוש בתחבולות בחקירה שאסורות ע"פ הפסיקה . לנוכחות עורך דין בחקירה ישנה חשיבות מרובה בנושא זכות השתיקה של הנחקר ,שלעיתים קרובות לא ברור לאחרון החשיבות הגבוהה של השימוש בזכות הנ"ל.

הפיתרון המידי למאמרי זה הוא היוועצות עם עורך דין המתמחה בפלילים מיד עם קבלת הזימון לחקירה במשטרה ולחילופין התקשרות עם עורך דין במידי בסיום החקירה.

הכותבת היא עורכת דין נוגה ויזל הינה עורכת דין פלילית ידועה אשר ייצגה תיקים פליליים רבים ומתוקשרים. עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד עורכי דין ויזל, משרד עורכי דין המתעסק בנושאים פליליים לרבות עבירות אלימות, עבירות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר