מס' צפיות - 225
דירוג ממוצע -
עבירות אלימות ועונשן: מקרה מיכאל מור
מאת: עו"ד נוגה ויזל 29/09/09 (18:14)

עבירות אלימות הן מעשה פלילי לכל דבר. מי שייתפס בביצוע עבירות אלימות יובא למשפט פלילי, והוא צפוי לעונשים הקבועים לחוק העונשין. העונשים נקבעים על פי חומרת עבירת האלימות, ועל פי נסיבות המקרה בהן קרתה עבירת אלימות.

 

כעורכת דין פלילית, אני מייצגת נאשמים רבים בעבירות אלימות, ויכולה לספר לכם, שאין חומרת עונש אחד בגין עבירות אלימות דומה לחומרת עונש אחר בגין עבירות אלימות דומות.

 

מיכאל מור ומידתיות העונש

 

רק בימים האחרונים נחשפנו לעסקת טיעון חדשה בעניין עבירות אלימות. מיכאל מור, עבריין מאזור הצפון הואשם בתחילה ב-35 סעיפי אישום, וביניהם איומים וסחיטה באיומים של שופטים ושוטרים.

 

למור יוחסו חשדות מעבר לסחיטה באיומים, כמו העלבת עובד ציבור (שוטרים) וזילות בית המשפט.

 

המקרה של מור קיבל תהודה גדולה גם בשל העובדה, כי בין השוטרים שנפגעו מהעבירות של מור החליטו ליטול את החוק בידיהם, וניסו לפגוע במור באמצעות הנחת מטען חבלה מתחת לרכבו.

 

בסופו של דבר, בעקבות עסקת הטיעון שהושגה עם פרקליטיו של מור הוא הואשם בשני סעיפים בלבד. העונש שנגזר על מור הוא 11 חודשי מאמר בפועל. בשל העובדה שמור היה כלוא כבר מחודש פברואר, נותרו לו שלושה חודשים בלבד עד לשחרורו מבית הכלא. נשאלת השאלה האם 11 חודשי מאמר הם עונש קל או כבד לעבירות מסוג אלו בהן הואשם בסופו של דבר מיכאל מור?

הפרקליטות חושבת שהעונש קל

 

הפרקליטות כמובן חושבת שמדובר בעונש קל מדי על עבירות אלימות. לדעתם מעשיו של הנאשם היו ראויים לעונש כבד יותר, אך בגלל הרצון להחזיר את השקט על כנו באזור הצפון החליטה הפרקליטות לגשר ולקיים עסקת טיעון הנושאת בחובה עונש שנחשב בעיניה לקל יחסית.

 

עונש קל מדי? ממש לא!

 

אז זה מה שאומרים לנו עורכי הדין של הפרקליטות, אך כעורכת וסנגורית פלילית חשוב לי לציין, כי לא מדובר בענישה מידתית קלה מדי, כפי שמצטייר מהפרסומים בתקשורת.

 

השופטת במשפט הסבירה כי התרשמה שחרטת הנאשם כנה ואמיתית, ושהוא לוקח אחריות מלאה על מעשיו וכוונתו לעלות על דרך הישר. אי אפשר להתעלם מהעובדה שהעבירות שביצע מור קרו זמן לאחר שנעצרו והועמדו לדין השוטרים, אשר הניחו מטענים לנאשם ולאחיינו. העניין גרם להתדרדרות במצבו הנפשי, וקיבל את ביטויו בשיחותיו ובניסיונותיו לאיים על שוטרים ושופטים.

 

אינני מגינה על מעשיי העבריין ובוודאי שלא מצדיקה אותם, אך עונש של 11 חודשי מאסר אינו נחשב לעונש קל בהתאם לנסיבות המקרה ולעונשים הקבועים בחוק.

הכותבת היא עורכת דין נוגה ויזל הינה עורכת דין פלילית ידועה אשר ייצגה תיקים פליליים רבים ומתוקשרים. עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד עורכי דין ויזל, משרד עורכי דין המתעסק בנושאים פליליים לרבות עבירות אלימות, עבירות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר