מס' צפיות - 607
דירוג ממוצע -
מכתבי מארי פיזם לרוני רון - אמא של רוז פיזם שנרצחה
תגובה לכתבה על מכתבי מארי - סבא של רוז
מאת: יובל בן-יעקב 03/10/09 (23:23)

קראתי בעיון את הכתבה על מארי פיזם ורוני רון, והתפלאתי  איך בן-אדם יכול לאהוב מישהו שמתנהג אליו באלימות מילולית ופיזית, כמעט בכל מכתביה כתבה אליו - כמה שהיא אוהבת אותו... וכו' וכו',

זה מדהים כמה לא קלטה שהיתה צריכה לברוח ממנו כמו מאש.   אך כפי שהבנתי שכאשר חזרה לצרפת לא התקבלה שם בשמחה יתרה, ובמקום לישון אצל אמה בבית, הלכה לבית מלון.

המטרה שלה להביא את הילדה לישראל הושגה לאחר מאמצים רבים ואז יתברר למארי שלא קל לה עם רוז, שלטענתה מקשה על חיי המשפחה שמימלא לא שגו בשושנים, ובשלב מסויים ביקשה מרוני רון פתרון לבעיה - אמרה  בכתבה - משהו כמו תצא מחיי.. תלך מחיי, משהו כזה, אלה הם דברים מאוד קשים ובלתי מתקבלים על הדעת של בן אדם מהישוב.

הילדה חיה אצל אימו של רוני רון שבא לקחת אותה באותו יום גורלי - ב-12.5.2008 , אחרי הצהריים, ומאז אותו יום כבר לא היתה בחיים.

הילדה המסכנה הזאת עברה כמו כדור פינג-פונג ממקום למקום ללא אהבה יתרה, ונגיד אחרת ויותר בגסות - ילדה לא רצוייה שהגורל התאכזר אליה מתחילת חייה ועד יום מותה.

האמא היתה יכולה לעזוב את רוני רון כבר מהתחלה שגילתה אלימות פיזית ומילולית כלפיה מצד רוני רון,  אך הילדה המסכנה הזאת, רק בת 4-5 היתה תלוייה בחסדיהם של המבוגרים:

ההורים שלה והסבתות שכנראה לא הקרינו כלפיה חום ואהבה.    ובסוף נרצחה בדם מקפיא (לא קר) - בסטירת לחי חזקה מדי ע"י הסבא שלה, שהניח אותה במזוודה וזרק אותה לירקון, ושיגע מדינה שלמה בסיפורי סבתא, כדי לדחות את הקץ , וכל פעם שינה גירסאות.    לאמר את האמת - לאחר הרצח, הילדה נחה על משכבה בשלום ללא זעזועים נפשיים - ואינה נזרקת מיד ליד כמו חפץ שאין רוצים בו, (מזכיר קצת יחס לבונבוניירה שמעבירים מאחד לשני כמתנה)

אני - אם הייתי תובע - הייתי נותן לשניהם עונשי מאסר עולם - בלי לראות אור יום.    גם בתור עונש הרתעתי, ואם יגידו לי שזה לא עונש מרתיע, זה מצביע על אטימות-לב ורשע במידה שמחייבת

200 הלקאות, ומי שטוען שזה לא מרתיע, שיתנסה בעצמו בקבלת 200 מלקות עם שוט.  חייבים להפסיק את נגע רציחות הילדים חסרי הישע ע"י הוריהם או קרוביהם, שרוצים להתפטר מהם.

אם מדינת ישראל חסה על שאר ילדיהם, כדאי שיעבירו אותם למוסדות רווחה או לאימוץ, כי הורים אלה צריכים לשבת בכלא עד סוף ימי חייהם ולשלם על מעשיהם.

 

                                                                                                                    ושעם ישראל לא ידע עוד טרגדיות כאלה..

הכותב הוא חבר קיבוץ מעין-צבי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר