מס' צפיות - 328
דירוג ממוצע -
ההשפעה של אומגה 3 על ילדים
מאת: אורנה גזית 21/01/10 (20:32)

ייתכן שאומגה 3 צריך עוד קצת יחסי ציבור על מנת שיתייחסו אליו כחשוב וכטריוויאלי כמו נטילת תוסף כויטמין c . כשם שנטילת ויטמינים כתוספים לגיטימיים לנו ולילדינו כך גם יש להתייחס לנטילת אומגה 3.

כדאי לדעת: מחקרים שנעשו בעולם מצאו שילדים עם לקויות למידה כמו add, adhd או כאלה שלקו בדיסלקציה היו בעלי רמות אומגה 3 ירודות בדם. נטילת התוסף שיפרה משמעותית את הקריאה שלהם, את האיות ואת שאר הסימפטומים הקשורים ללקויות למידה.

 
מחקר שהתפרסם במגזין "american journal of clinical nutrition" הראה שאמהות שנטלו אומגה 3 בזמן הריון ילדו ילדים עם יכולות קוגניטיביות טובות יותר.

עוד נמצא שמתן התוסף בריכוז גבוה של epa (הסבר בהמשך) מתאים במיוחד לילדים עם בעיות קשב וריכוז. סבירות גבוהה היא שמתן התוסף אף חסך מתן ריטאלין לילד היפראקטיבי. זוהי בשורה חשובה ביותר להורים לילדים עם adhd.

 

מהו epa

שמן הדגים מכיל שתי חומצות שומן אומגה 3: epa ו - dha. החומצה הראשונה יעילה בהפחתת בעיות קשב וריכוז והפרעות למידה. מכאן, שתוסף אומגה 3 עם ריכוז גבוה של חומצה זו יהיה  יעיל בטיפול בילדים עם בעיות אלו.


אופן נטילת התוסף

כמו שאמרנו, אין כאן מקום למאבק או סצינה בלתי נעימה.. תוסף המזון ניתן באמצעות כמוסות קטנות המותאמות לילדים או על ידי סירופ טעים, לכאלה שעדיין לא יודעים לבלוע. כמה נעים וקל. בשוק קיימים תוספי אומגה 3 של מגוון חברות, והם ניתנים לרכישה בכל פארם ובית טבע.

 

אומגה 3 - לא לחשוש

האם מומלץ לפיכך לתת לילדים תוספי מזון גם אם תזונתם מאוזנת ומקיפה? גם אם הם צורכים ירקות, פירות בשר ודגים באופן תדיר? התשובה תהיה לרוב "כן".  בייחוד כאשר מדובר באומגה 3.

לאור מחקרים שמאוששים את חשיבות אומגה 3 להתפתחות תקינה של מוח הילדים, אין ספק כי מתן התוסף הוא רווח נקי. לעיתים נטילת תוסף זה עשויה להיות גורם משמעותי בעזרה לילד בעל לקות למידה.

לרוב אנו נוטים יותר מדי להתעסק בטכניקות למידה ותרפיות למיניהן על מנת לסייע לילדים עם לקויות למידה. אז קל להזניח את עניין התזונה. בל נשכח - לקות למידה מקורה בבעיה נוירולוגית כלשהי, לא בבעיה באינטליגנציה! לפיכך, פתרון תזונתי שישפר את מערכת העצבים נחוץ בראש ובראשונה.

 
חשוב לפיכך להקדיש מחשבה לגבי התפתחות מערכת העצבים של הקטנים שלכם. זה לא טרנד ולא סתם "טעים". זהו תוסף משמעותי ביותר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר