מס' צפיות - 909
דירוג ממוצע -
המחזמר זה אני על אייל גולן - פוליטיקה מול חופש תרבותי
מאת: תרבות בישראל 28/04/19 (08:36)

אחרי מחזות זמר על שירים של שלמה ארצי, צביקה פיק ואחרים, הפעם מגיע תורו של אייל גולן לקבל מחזמר המבוסס על שיריו הרבים והידועים. זהו המחזמר זה אני שהחל לעלות בתיאטרון הקאמרי החודש וימשיך לרוץ לכל אורך עונת 2019 של התיאטרון.

 

את המחזמר זה אני שעולה בקאמרי כתב הבימאי והתסריטאי מאור זגורי על פי רעיון של דורון מור. עלילת המחזמר מספרת על אדריאנה, בת למשפחה חוזרת בתשובה הגרה בירושלים שרוצה להתגייס ללהקה צבאית.

 

המחזמר מציב דילמות מוסריות וערכיות של משפחה אל מול אומנות ואל מול הגשמה עצמית. עליית המחזמר לוותה ברעש תקשורתי גדול שהציב דילמה תרבותית ששואלת האם לשים את האמן בפרונט או את יצירתו בפרונט.

 

מדובר למי שלא שמע, על פרשת אייל גולן המפורסמת שהפכה לסיפור תקשורתי גדול ביותר אך בסופה נסגר התיק נגדו במשטרה. התיק אמנם נסגר אך הפרשה הציבורית לא וביקורות מכל הכיוונים עלו בתקשורת וברשתות החברתיות.

 

זה אני הוא מה שבטוח מחזמר ויצירה תרבותית שמספרת עלילה ספרותית שאינה קשורה לפרשה של גולן והקשר בינה לבין אייל גולן הוא אך ורק לשיריו. האם אפשר להפריד את הדמות מיצירתו או לא? את זה תצטרכו להחליט בעצמכם.

 

כך או כך, המחזמר כבר התחיל לרוץ החודש בתיאטרון הקאמרי ואם אתם מעוניינים להגיע ולראות, תוכלו גם אתם לרכוש כרטיסים לזה אני ב-50 אחוז הנחה ולחסוך לא מעט כסף.

 

רשימת השחקנים בזה אני היא מפוצצת בכוכבים וכוללת את עדי אלון, איציק כהן, יסמין לוי, מורן מזור, ספיר סבן, נופר סלמאן, לואי עלי, יוסי שיטרית, שמרית ששוןן ואת הלהקה: שחר אבורמן, אור אדרעי, איתי אונגר, עודד אזולאי, ניצן אשל, ברק ביטון, הדר דדון, יובל הבה, עידו חומסקי, ויקי חלמי, לירון לוי, נועם ליברמן, נוי מישון, אדווה רפאל ועמית שושני.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר