מס' צפיות - 689
דירוג ממוצע -
מה תהיה המגמה השנה במופעי יום העצמאות 2020?
מאת: תרבות בישראל 13/02/20 (08:23)

לא כולם זוכרים, אבל שר הפנים אריה דרעי, הבטיח בשנה שעברה לעשות סדר בעניין המחירים של מופעי יום העצמאות בעירייות ובמועצות המקומיות. כזכור, מדי שנה התחרות הגדולה והביקוש הגדול להופעות של אמנים כמו עומר אדם או אייל גולן, מביא את העירייות לשלם סכומי עתק לאמנים אך מביא לצידם גם ביקורת רבה מצד הציבור.

 

גם השנה הופעות יום העצמאות 2020 שמתחילות להתפרסם בימים אלו, עומדות להתקיים בסימן דומה כשהתחרות רק עולה מדרגה והמחירים ממשיכים להרקיע שחקים. ובינתיים אנו מגלים כי ההבטחה שהובטחה ע"י דרעי לקיים פיקוח על מחירי ההופעות, לא תתקיים, ככל הנראה עקב הבחירות.

 

כזכור, דרעי התחייב בשנה שעברה להפסיק את בזבוז הכספים הנוראי של העירייות ולהגביל אותן לסכום של לא יותר מ-70,000 ש"ח לאמן. זהו אמנם סכום מאוד גבוה, אך עדיין סכום מגביל שמציג איזשהו סדר ורגולציה בתוך הג'ונגל הנוראי שהתפתח עם השנים. תחשבו מה היה אפשר לעשות עם הסכומים האלו למען התושבים, ולמען האוכלוסיות החלשות, חינוך, ניקיון וכו' - דברים שבאמת חשובים.

 

אבל כפי שאפשר לראות מהכתבה הבאה מסתבר שממשלת המעבר הלא נגמרת הזו, תפגע גם ביוזמה הברוכה של פיקוח הופעות יום העצמאות וחבל מאוד שכך. הגיע הזמן לעשות לזה סוף אמיתי ולהפסיק את בזבוז הכספים העצום הזה שהוא למעשה כסף ציבורי שכל אחד מאיתנו משלם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר